ماهی در آب

A Fish in the Water

  • قیمت : ۲۵,۰۰۰ تومان
  • وضعیت : موجود

معرفی کتاب ماهی در آب اثر ماریو بارگاس یوسا

رمان ماهی در آب، شرح حالی دوگانه است: ماریو بارگاس یوسا در بخش های مختلف این اثر، داستان دوران کودکی و جوانی، و همچنین ماجرای شکست خود در انتخابات ریاست جمهوری پرو را روایت می کند. هر دوی این قصه ها قابلیت این را دارند که به صورت جداگانه مطرح شوند، اما تغییرات ضرب آهنگ و صحنه ها، و جابه جایی مرکز توجه میان اتفاقات کمپین ریاست جمهوری و ماجراهای پرآشوب دوران جوانی، تأثیر بسزایی در افزایش جذابیت و گیرایی کتاب دارد. بدون وجود این تکنیک داستان سرایی، امکان داشت که نیمه ی سیاسی کتاب برای برخی مخاطبین خسته کننده شود. بارگاس یوسا در یک نیمه از کتاب، به توصیف دوران جوانی خود تا زمان فارغ التحصیلی و ترک محل زندگی اش به مقصد اروپا می پردازد. علیرغم این که داستان این بخش، قبل از شناخته شدن یوسا به عنوان نویسنده ای حرفه ای پایان می پذیرد، اما اطلاعات زیادی از زندگی او را برای مخاطب آشکار می سازد. بخش دیگر کتاب، داستان چگونگی کاندیداتوری بارگاس یوسا برای رئیس جمهوری پرو- و کمپین و شکست ناامیدکننده ی او-را روایت می کند.

کتاب ماهی در آب


ویژگی های کتاب ماهی در آب

ماریو بارگاس یوسا برنده ی جایزه ی نوبل ادبیات سال 2010

مشخصات کتاب ماهی در آب
قطع :رقعی
نوع جلد :شومیز
شابک :978-964-380-770-2
تعداد صفحه :300
سال انتشار شمسی :1396
سال انتشار میلادی :1993
سری چاپ :3
نکوداشت های کتاب ماهی در آب
Enlightening.
روشن گرانه.
New York Times New York Times

A funny and cautionary tale.
داستانی سرگرم کننده و هشداردهنده.
Time Time

A dazzling performance.
اثری خیره کننده.
National Review

بخش هایی از کتاب ماهی در آب (لذت متن)
مادرم بازویم را گرفت و مرا از در سرویس ساختمان فرمانداری به خیابان برد. به سمت خاکریز اگیگرن به راه افتادیم. آخرین روزهای 1946 یا نخستین روزهای 1947 بود اما امتحانات مدرسه سالسیان خاتمه یافته بود. من کلاس پنجم را به پایان رسانده بودم و در پیورا تابستان با نور سفید و گرمای خفه کننده اش از راه می رسید. مادرم بی آنکه صدایش بلرزد گفت: تو می دانستی مگر نه؟

می کوشیدم به کمک واقعیت هایی که این جا و آن جا کشف می کردم، حقیقت را بازسازی کنم، و وقتی پر کردن جاهای خالی ناممکن می شد، نیروی خیال را به یاری بطلبم.

گویی جهان از شدت تعجب فلجم کرده بود. پدرم زنده است؟ پس در تمام مدتی که فکر می کردم مرده، کجا بود؟