کتاب شیوه های تقویت هوش نوزاد: 6 تا 9 ماهه

J'éveille mon bébé
کد کتاب : 31759
مترجم :
شابک : 978-9647369077
قطع : خشتی
تعداد صفحه : 34
سال انتشار شمسی : 1399
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 34
زودترین زمان ارسال : 21 اردیبهشت

معرفی کتاب شیوه های تقویت هوش نوزاد: 6 تا 9 ماهه اثر بئاتریس میلتر

نوزاد از اولین روزهای زندگی به رنگ ها، صداها، بوها و چهره ها بخصوص چهره مادر حساس است. از سه ماهگی به بعد دایره ی دید نوزاد وسیع می شود و می تواند به شکل ها و رنگ های موردعلاقه اش دقت کند، چهره ی افراد خانواده را تشخیص دهد و صداها بخصوص صداهای ریتم دار را تشخیص دهد.
هم چنان که جسم نوزاد از قابلیت و ظرفیت پذیرش تغذیه درست و تمرین های بدنی برخوردار است، توانایی های ذهنی و کنش های مربوط به هوش نوزاد نیز از چنین ظرفیتی برخوردار است. در صورتی که نوزاد تحت تمرین های درست قرار گیرد به گونه ای پویاتر با دنیای پیرامون خود برخورد می کند. در واقع نقش و کارکرد کتاب های این مجموعه همین است. یکایک تصاویر کتاب ها بر اساس علایق نوزاد به رنگ ها و شکل ها طراحی شده اند و هر یک از آن ها ویژگی های شناختی و ذهنی نوزاد را هدف قرار می دهند. شیوه های ارائه شده در این مجموعه کتاب ها بر اساس مطالعات و تحقیقات ۲۵ ساله ی دکتر بئاتریس میلتر در دانشگاه سوربن فرانسه شکل گرفته است. این شیوه ها نوزادان را به واکنش ذهنی واداشته و آن ها را تشویق به دیدن و دقت می کنند. و عملا باعث می شوند تا نوزادان با ذهنی خلاق تر و هوشمندی پویاتر، آماده رویارویی با زندگی شوند.
فراموش نکنید که برای ایجاد حس امنیت و آرامش نوزاد خود را در آغوش گرفته و تصاویر را یکی بعد از دیگری به او نشان دهید. هر تصویر را در فاصله ی نیم متری صورت نوزاد و در امتداد مسیر نگاه او قرار دهید. سه کتاب این مجموعه باعث گسترش شناخت نوزاد از رنگ ها و شکل ها می شود. درک دسته و گروه را در نوزادان افزایش می دهد و مهم تر آن که باعث بالا رفتن حساسیت کودک نسبت به تصاویر پیدا و پنهان می شود.

کتاب شیوه های تقویت هوش نوزاد: 6 تا 9 ماهه

بئاتریس میلتر
بئاتریس میلتر (Béatrice Millêtre) (متولد 1965 در پاریس) دکترای روانشناسی دارد. او درمانهای رفتاری و شناختی را انجام می دهد.وی که در علوم اعصاب در École normale supérieure آموزش دیده بود، در اولین دوره های آموزش علوم شناختی در فرانسه شرکت کرد.