کتاب پنجمین فرمان

The Fifth Discipline
خلق سازمان یادگیرنده
کد کتاب : 31989
مترجم : حافظ کمال هدایت
شابک : 978-9646175549
قطع : وزیری
تعداد صفحه : 510
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 1990
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 14

معرفی کتاب پنجمین فرمان اثر پیتر سنگه

پیچیدگی از مشکلات عصر حاضر است. همه ما در زندگی حرفه ای و شخصی خود با مسائل دشوار و ناگزیری رو به رو می شویم و باید برای حل آن ها چاره ای بیندیشیم. بسیاری از علمای علوم اجتماعی به خیال چنین چاره هایی بوده و کوشش زیادی در این راه داشته اند. هر چند این تلاش ها بی ثمر نبوده، ولی هر یک با آفاتی نیز همراه بوده اند. ساده انگاری شایع ترین این آفات است. این کتاب تلاشی است در جهت شناسایی ریشه های تفکر ساده انگارانه مدیران و تبیین ناتوانی هایی که از این رهگذر سازمان ها را گرفتار می کنند.
پیتر سنگه در این کتاب، توضیح می دهد که اگر کسی می خواهد یک سازمان یادگیرنده بنا کند (یا سازمان فعلی خود را به یک سازمان یادگیرنده تبدیل کند) باید در ایجاد و توسعه ی پنج حوزه، سرمایه گذاری نماید.

کتاب پنجمین فرمان

پیتر سنگه
پیتر سنگه، زاده ی سال 1947، متخصص علوم سیستم ها و نویسنده ای آمریکایی است. او استاد مدرسه ی مدیریت، عضو هیئت علمی موسسه ی سیستم های پیچیده، و بنیان گذار جامعه ی سازمانی یادگیرنده است. سنگه مدرک کارشناسی خود را در رشته ی مهندسی هوافضا، مدرک مهندسی خود را در رشته ی مدل سازی سیستم های اجتماعی در سال 1972، و مدرک دکترای خود را در رشته ی مدیریت در سال 1978 گرفته است.