کتاب قضاوت های امیرمومنان حضرت علی علیه السلام

Judgments of Amir Momenan
کد کتاب : 32161
مترجم : محمدرضا سماک امانی
شابک : 978-9642025664
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 256
سال انتشار شمسی : 1398
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 21 اردیبهشت

معرفی کتاب قضاوت های امیرمومنان حضرت علی علیه السلام اثر محمدتقی شوشتری

این کتاب گرانقدر، قضاوتهای محیرالعقول و معجزگونه علی علیه السلام را روایت می کند. قضاوتهایی که آن چنان اعجاب برانگیز است که اینک پس از قرن ها، هنوز اندیشمندان و نوادر عالم از این درخشش های الهی، انگشت حیرت به دندان گرفته و در شگفتی فرو رفته اند. چنانکه رسول خدا صلی الله علیه و آله فرمود: «یا علی! انت أعلم هذه الامة و اقضاها بالحق»؛ یا علی! تو داناترین این امت و برترین آنان در قضاوت به حق می باشی.
این داوری ها و قضاوت های آن حضرت، که در این کتاب جمع آوری شده، کاملا ابتکاری و بی سابقه است، که در هر قضیه ای با پیگیری دقیق و عمیق ماجرا، و طرح و تدبیر نقشه هایی حیرت آور، و الهام گرفته از امدادهای غیبی، نیرنگ مکاران و جرائم مجرمین را کشف و شخص جانی را ناگزیر از اقرار نموده و حق را به صاحب حق رسانده و حدود الهی را بدون کم ترین اغماض و با قاطعیت تمام به اجراء درآورده و به قضاوت های سطحی و پوشالی اکتفا ننموده است.

کتاب قضاوت های امیرمومنان حضرت علی علیه السلام

محمدتقی شوشتری
محمد تقی شیخ شوشتری معروف به علامه شوشتری یا محقق شوشتری، که در بین مردم شوشتر مشهور به شیخ شوشتری و حاج شیخ بود، یکی از علما و دانشمندان معاصر شیعه است که در ساحت حدیث‌پژوهی، رجال، تفسیر و تشریح و... فعالیت‌های بسیاری انجام داده‌است.محمدتقی شیخ شوشتری، فرزند شیخ محمدکاظم، که نتیجه شیخ جعفر شوشتری است، در سال ۱۳۲۰ ه‍. ق(۱۲۸۱ ه‍. ش) در نجف تولد یافت. پدرش اهل شوشتر و مادرش اهل کرمان بود. پدران او سابقه مخالفت با حاکمان را داشته‌اند، تا حدی که پدر او و نیز پدربزرگ او...
دسته بندی های کتاب قضاوت های امیرمومنان حضرت علی علیه السلام