کتاب روح و زندگی

The Interpretation of Nature and the Psyche
(مجموعه آثار یونگ 3)
کد کتاب : 3266
مترجم :
شابک : 9782000108924
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 432
سال انتشار شمسی : 1402
سال انتشار میلادی : 1955
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 8
زودترین زمان ارسال : 15 آذر

معرفی کتاب روح و زندگی اثر کارل گوستاو یونگ

کارل گوستاو یونگ (1961-1875) و ولفگانگ ارنست پائولی (1900 - 1958) دو شخصیت بزرگ متفکر عصر مدرن بودند. یونگ، بنیانگذار روانشناسی تحلیلی است و یکی از شناخته شده ترین محققان در زمینه تفسیر و تحلیل نماد های رویا است . پائولی، یکی از پیشگامان فیزیک کوانتومی بود. وی در سال 1945 ، جایزه ی نوبل فیزیک را پس از نامزد شدن توسط آلبرت انیشتین برای "سهمی که در کشف یک قانون جدید از طبیعت ، اصل محرومیت بود" دریافت کرد، که تئوری چرخش زیر بنای ساختار ماده در شیمی را توضیح می دهد . یونگ و پائولی در کتاب "روح و زندگی" با هم همکاری کردند که برای اولین بار در سال 1952 در آلمانی با عنوان Naturerklarung und Psyche منتشر شد.
کتاب حاضر از چهار فصل با عنوان های «نظرات یونگ درباره روان»، «نظرات یونگ درباره روان شناسی»، «سرزمین ارزش ها از نگاه یونگ» و «چیزهای غایی از دیدگاه یونگ» تشکیل شده است. کتاب "روح و زندگی" همچنین شامل مطالبی مبتنی بر "همزمانی" یونگ و "تأثیر ایده های آرکی تایپی بر نظریه های علمی " کپلر نیز می باشد . پائولی در آغاز سال 1931 دچار ورشکستگی مالی شد. وی با روان درمانگر-روانپزشکی به نام یونگ ، که مانند پائولی، در نزدیکی زوریخ زندگی می کرد، همکاری می کرد. یونگ بلافاصله ،شروع به تفسیر رویاهای عمیق پائولی کرد و پائولی به یکی از بهترین دانشجویان روانشناسی تبدیل شد . پس از آن، او شروع به نقد علمی شناختی نظریه یونگ کرد. این کار به روشن شدن افکار اخیر او، به ویژه در مورد مفهوم "همزمانی" کمک کرد . مخاطب این کتاب تنها متخصصین نیستند، بلکه پیش از همه کسانی هستند که به لطف این مجموعه از دیدگاه های یونگ، آرزومند دانستن ، درک و خواهان شناخت نیروهای درونی هستند که آن ها و جهان را به جنبش وا می دارند.

کتاب روح و زندگی

کارل گوستاو یونگ
کارل گوستاو یونگ، زاده ی 26 جولای 1875 و درگذشته ی 6 جون 1961، روانپزشک، فیلسوف و نویسنده ای سوئیسی بود که به خاطر فعالیت هایش در روانشناسی و ارائه ی نظریاتش تحت عنوان «روان شناسی تحلیلی» شناخته می شود. یونگ در کسویل سوییس متولد شد. او در جوانی مجذوب علم و فلسفه شد و دانشگاه بازل برای تحصیل در رشته ی پزشکی به او بورس داد. یونگ پس از مدتی به عضویت انجمن مناظرات دانشگاه درآمد. او بیش از دو سال در جلسات احضار روح شرکت می کرد چرا که این جلسات را موضوعی برای تحقیقات خود در نظر می گرفت. یونگ دوران ...
قسمت هایی از کتاب روح و زندگی (لذت متن)
یونگ که از همکاران نزدیک فروید در سال های نخست قرن بیستم بود، مسیری متفاوت از فروید و دیگران را به دلیل مشرب و گرایش خود به روانشناسی و فلسفه شرق پیگیری کرد و فعالیت های روانشناسی اش که آکنده از مفاهیم فلسفی - مذهبی و اسطوره ای است، از همان سال های آغازین در این راستا شکل گرفت. مسافرت ها ، مشاهدات و تجربه های بی شمار و شگرف یونگ در زندگی اجتماعی و خصوصی اش و برخورد با پدیده های گوناگون روح بشر و غنای زادگاه طبیعی آنان یعنی شرق، به این گرایش و علاقه شدت بیشتری بخشید. بنابراین مخاطب کتاب تنها متخصصان نیستند، بلکه پیش از همه کسانی هستند که به لطف این مجموعه دیدگاه های یونگ، آرزومند دانستن و درک و خواهان شناخت نیروهای درونی است که آن ها و جهان را به جنبش وا می دارند.