کتاب باران حکمت: سوره یوسف (دفتر اول)

Yusef Sura
کد کتاب : 32758
شابک : 978-9644762321
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 104
سال انتشار شمسی : 1393
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 4
زودترین زمان ارسال : ---

معرفی کتاب باران حکمت: سوره یوسف (دفتر اول) اثر محمدرضا رنجبر

آبی که دارد با شتاب از یک جوی عبور می کند اگر مقابل آنرا سد کرده و ببندیم چه اتفاقی می افتد؟ جز آنکه بالا رفته و آنگاه از تمام اطراف سرازیر می شود؟
جز اینکه تاکنون پایین بود و حالا بالا می رود؟ و یا اینکه یک راه در پیش داشت ولی اکنون ده ها راه پیش پای آن سبز می شود؟ و یا جز اینکه محدود بود و حالا آزاد می شود؟
حال ما هم مثل همان آب جوی می مانیم و اگر کسی یا کسانی از سر حسد و یا هر انگیزه ناصواب دیگری با ما مقابله کنندو مانع رشد ما شوند به حتم نتیجـه معکوس خواهـد شد یعنـی ممکـن است بطـور موقـت و مقطعـی راه را بر ما ببندنـد اما دیر یا زود ما اوج گرفته و بالا می رویم و خداوند راه های فراوانی پیش روی ما می گشاید.
و این حقیقتی است که قصه یوسف آن را به زیبایی تمام به نمایش گذاشته است.

کتاب باران حکمت: سوره یوسف (دفتر اول)

محمدرضا رنجبر
حجت الاسلام محمدرضا رنجبر، کارشناس مذهبی برنامه‌های تلویزیونی است.حجت الاسلام رنجبر در سال 1345 در شهرستان داراب دیده به جهان گشود. ویمعاون فرهنگی نهاد رهبری در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، امام جماعت مسجد بلال صدا و سیما می باشد. از آثار وی می توان به کتاب فاطمه واژه بی خاتمه، پند یا بند (شرحی بر اشعار بوستان سعدی)، دام بی دوام، به جوانان وطنم، سلوک باران (مجموعه چند جلدی حاوی تمثیلات پخش شده از رسانه ملی)، باران حکمت (تفسیر تمثیلی قران که تا کنون 8 جلد آن به چاپ رسیده است) اشاره کرد.
دسته بندی های کتاب باران حکمت: سوره یوسف (دفتر اول)