کتاب تو را به یاد دارم

I Remember You
کد کتاب : 33119
مترجم :
شابک : 978-6222018368
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 396
سال انتشار شمسی : 1399
سال انتشار میلادی : 2010
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 4 مهر

نامزد جایزه کلید شیشه ای سال 2012

معرفی کتاب تو را به یاد دارم اثر ایرسا زیگورادوتیر

"تو را به یاد دارم" اثری است از نویسنده ی تحسین شده ی ایسلندی، "ایرسا زیگورادوتیر" که به عنوان ملکه ی تعلیق ایسلند شناخته می شود و با ترکیب ماورالطبیعه و داستان های جنایی مدرن، موفق شده توجه مخاطبین زیادی را به خود جلب کند و جوایز متعددی را برنده شود.

"تو را به یاد دارم" داستانی است جنایی و وحشتناک که در آغاز آن ، سه دوست شروع به کار در بازسازی یک خانه ویران شده در یک مکان دور افتاده و کاملا ایزوله شده کردند. اما آنها خیلی زود متوجه می شوند که آنقدرها که فکر می کردند تنها نیستند. چیزی می خواهد آنها را وادار به ترک آنجا کند. در همین حال ، در یک شهر مجاور ، یک پزشک جوان که در حال تحقیق در مورد خودکشی یک زن مسن است ، متوجه می شود که او وابستگی شدیدی به پسرش که ناپدیده شده، داشته است. در محل تلاقی این دو داستان ، حقیقت تکان دهنده به طرز وحشتناکی روشن می شود و این است داستان "تو را به یاد دارم" از "ایرسا زیگورادوتیر".

"تو را به یاد دارم" که ردی از تشابه با داستان های "استیون کینگ" و "جان اجوید لیندکویست" بر آن دیده می شود و تا حدودی می توان گفت که بر اساس یک داستان واقعی نوشته شده، ترسناک ترین رمان از "ایرسا زیگورادوتیر" است که پیش از این هم با مجموعه داستان های معمایی خود ، توجه خوانندگان سراسر جهان را به خود جلب کرده است. اکنون ، "ایرسا زیگورادوتیر" با این قصه ی ارواح که نظیرش را در این جهان نخواهید یافت، تن و بدن شما را می لرزاند و بار دیگر خوانندگانش را میخکوب می کند.

کتاب تو را به یاد دارم

ایرسا زیگورادوتیر
ویلبورگ ایرسا زیگورادوتیر متولد 24 اوت 1963 ، نویسنده ایسلندی رمانهای جنایی و داستان های کودک است. او از سال 1998 می نویسد. اولین رمان جنایی او توسط برنارد اسكادر به انگلیسی ترجمه شد. شخصیت اصلی رمان های جنایی او تاکنون ، یک وكیل است.
نکوداشت های کتاب تو را به یاد دارم
A multilayered tale that builds slowly--the use of smells is especially effective--but drives to a shattering climax that honors the traditions of both detective fiction and ghost stories.
یک داستان چند لایه که به آرامی شکل می گیرد - استفاده از رایحه ها در این خصوص موثر بوده است - اما به اوج کوبنده ای می رسد که سنت های داستان های پلیسی و داستان های ارواح را گرامی می دارد.
Kirkus Reviews Kirkus Reviews

Genuinely bone chilling, and proves that as well as being the Queen of Icelandic crime fiction, Sigurdardóttir is a generator of fear quite as adroit as such writers as Stephen King.
کاملا ترسناک ، و ثابت می کند که زیگورادوتیر علاوه بر اینکه ملکه داستان جنایی ایسلندی است ، یک منبع ایجاد وحشت به مثابه نویسندگانی همچون استیون کینگ نیز می باشد.
Independent Independent

A chiller-thriller of immense scariness
یک تریلر ترسناک با وحشتی بی اندازه.
Times Times

قسمت هایی از کتاب تو را به یاد دارم (لذت متن)
امواج با آهنگی پیوسته در تغییر ، قایق را به جلو و عقب می راندند . دماغه ی قایق به نرمی بالا و پایین می رفت و تکان های شدیدتر آن را بی امان از این سو به آن سو می کشاند . ناخدا تقلا می کرد قایق کوچک را به تیرک فولادی باریک ببندد ؛ اما اسکله ی شناور فرسوده ، انگار که بازی اش گرفته باشد ، مدام خودش را پس می کشید . او صبورانه همان حرکات را بارها و بارها تکرار می کرد . طناب پوسیده را به سوی تیرک می کشید ؛ اما هر بار برای به جا افتادن حلقه ی زمخت نمانده بود که انگار به ناگاه کشیده می شد. مثل آنکه دریا با آنها سر بازی داشت . می خواست نشانشان دهد که رییس کیست. مرد بالاخره موفق شد قایق را ببندد ؛ اما معلوم نبود حوصله امواج از دست انداختن او سر رفته یا صبر و تجربه ی کاپیتان بر آنها چیره شده. با چهره ای جدی رو به سه مسافرش کرد و گفت :《 می تونید برید اما موقع بالا رفتن احتیاط کنید .》 بعد با حرکت چانه اش به جعبه ها و کیف ها و چیز های دیگری اشاره کرد که همراهشان آورده بودند و گفت : 《کمکتون میکنم این ها رو از قایق پیاده کنید ، اما متأسفانه نمیتونم کمک کنم تا خونه ببریدشون.》 از گوشه ی چشم نگاهی به سطح دریا انداخت . 《انگار بهتره زودتر برگردم . من که رفتم شماها وقت دارید اینها رو مرتب کنید . یه فرغون باید همیں دورویرها باشه . »