کتاب پانزده زندگی اول هری آگوست

The First Fifteen Lives of Harry August
کد کتاب : 332
مترجم :
شابک : 978-964-408-441-6
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 562
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 2014
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 3
زودترین زمان ارسال : ---

برنده ی جایزه ی یادواره ی John W. Campbell سال 2015

معرفی کتاب پانزده زندگی اول هری آگوست اثر کلر نورس

هری آگوست در دستشویی زنانه ی ایستگاه برویک در سال 1919 به دنیا آمده و پس از سپری کردن زندگی ای معمولی و نه چندان چشمگیر در سال 1989 در بیمارستان نیوکاسل از دنیا می رود. او دوباره در سال 1919 و دقیقا با همان شرایط متولد شده و تجارب و دانسته های زندگی قبلی اش را در سنی پایین به دست می آورد. هری می فهمد که یک «اوروبوران» یا «کالاچاکرا» است و سرنوشتش این است که دوباره و دوباره به دنیا آمدن را تجربه کند. اما شخصیت اصلی داستان تنها نیست و خیلی زود از طرف باشگاه کرونوس، سازمانی با اعضای دارای وضعیت مشابه هری، با او تماس گرفته می شود. بعدها مشخص می شود که این سازمان در طول زندگی های متوالی از هری مراقبت می کرده است. اما نقطه ی تمایز هری با دیگر اعضای باشگاه، «مننژیک» بودن اوست؛ به این معنی که او به جای فراموش کردن اطلاعات مانند سایر انسان ها، می تواند همه چیز را درباره ی زندگی های سابق خود به خاطر آورد. هنگامی که هری به پایان زندگی یازدهم خود نزدیک شده است، دختری بر بالین او ظاهر شده و می گوید: «دلم داشت برایت تنگ می شد، دکتر آگوست، باید پیغامی بفرستم.» این رمان، داستان کارهای بعدی و قبلی هری، پس از دیدار با دخترک است؛ و این که چگونه او سعی می کند تا گذشته ای تغییرناپذیر و آینده ای هولناک را از نابودی نجات دهد.

کتاب پانزده زندگی اول هری آگوست

کلر نورس
کلر نورس، نام مستعار کاترین وب، زاده ی 27 آپریل 1986، نویسنده ی موفق فانتزی برای نوجوانان و بزرگسالان، است. کتاب هایش نامزد جایزه ی معتبر مدال کارنگی بوده اند و از پیشروان ژانر جدیدی است به نام «جادوی شهری». با این همه، کتاب هایی که با نام کلر نورس نوشت، شهرت جهانی برایش آورد. کتاب های کلر نورس آمیزه ای از مقولات فراطبیعی و خیالی است. هرچند بسیاری از منتقدان و خوانندگان اصرار دارند آثار کلر نورس را حاوی مضامین علمی تخیلی بدانند، بهتر است آثار او را از داستان های فلسفی دانست که به ارتباط «تن ا...
نکوداشت های کتاب پانزده زندگی اول هری آگوست
A subtle study of friendship, love and the complexity of existence.
تحلیلی ظریف درباره ی دوستی، عشق و پیچیدگی های وجود.
Guardian Guardian

A wonderful novel.
رمانی حیرت آور.
Booklist Booklist

Fantastic.
شگفت انگیز.
io9

قسمت هایی از کتاب پانزده زندگی اول هری آگوست (لذت متن)
بیشترین چیزی که به نظر می رسد درباره ی استفاده از زمان می دانیم، هدر دادن آن است.

در سال ۱۹۸۹ همزمان با سقوط دیوار برلین مردم؛ تنها، در بیمارستانی در نیوکاسل، مردی طلاق گرفته و بی فرزند و بی ملک و املاک که حتا در بستر مرگ تصور می کرد پسر پاتریک و هریت آگوست مرحوم بود و سرآخر از مرضی مرد که در تمام عمرش مایه ی هلاکتش بود: مولتیپل میلوما که در سرتاسر بدن پخش می شود تا آن که بدن از کار بیفتد. طبعا واکنشم به تولد دوباره، دقیقا در همان جایی که زندگی ام شروع شده بود در دستشویی زنانه ی ایستگاه برویک اپان تویید، در شب سال نوی ۱۹۱۹، آن هم با تمام خاطرات زندگی پیشینم، همان جنون باسمه ای و پیش بینی پذیر را در من پدید آورد.

وقتی خودآگاه بالغ من با تمام عظمتش به بدن کودکانه ام بازگشت، اولش گیج شدم و بعد درد کشیدم و بعد شک کردم و بعد در ورطه ی یأس غلتیدم و بعد فریاد زدم و بعد جیغ کشیدم و سرانجام در هفت سالگی من را به آسایشگاه سنت مارگو سپردند که خودم هم صادقانه تصور می کردم جای مناسبی برایم باشد. بعد از شش ماه حبس در اتاق، توانستم خودم را از پنجره ای در طبقه ی سوم به بیرون پرت کنم.