کتاب پیاده روی و سکوت، در زمانه ی هیاهو

Walking: One Step at a Time
خرد و حکمت زندگی 6
کد کتاب : 33380
مترجم :
شابک : 978-6007289594
قطع : پالتویی
تعداد صفحه : 222
سال انتشار شمسی : 1401
سال انتشار میلادی : 2019
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 18
زودترین زمان ارسال : 26 مرداد

در ستایش پیاده روی
Walking: One Step at a Time
(هر بار یک قدم)
کد کتاب : 50001
مترجم :
شابک : 978-6226593236
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 104
سال انتشار شمسی : 1400
سال انتشار میلادی : 2019
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : 26 مرداد

معرفی کتاب پیاده روی و سکوت، در زمانه ی هیاهو اثر ارلینگ کاگه

این کتاب ها فلسفه را ساده نمی کنند بلکه از ابهت هراس آور فلسفه می کاهند. خواننده ممکن است خواندن این کتاب ها را به امید یافتن پاسخ های روشن آغاز کند: پاسخی برای مسئله ی تنهایی اش، چرایی مرگ، منشأ ملال و دل زدگی... اما انتظار اینکه کتابی یا کسی در چند صفحه یا فلان تعداد نکته به ما بگوید چطور زندگی کنیم و چگونه خوشبخت شویم، در واقع یک جور انکار مسئولیت شخصی انسان است. پاسخی قطعی و ابدی که مناسب حال همه کس باشد وجود ندارد. کتاب هایی که چنین مدعاهایی دارند قطعا فریبکارند. کتاب های این مجموعه نسخه نمی پیچند و سیاهه ای از اعمال نیک و بد پیش روی شما نمی گذارند؛ بلکه می خواهند به فهم بهتر زندگی و پرسش ها و تجربه هایمان کمک کنند، چراغی بیفروزند تا در این اتاق تاریک زندگی و در لحظات دشوار، درکمان از پرسش های بی پایان انسانی روشن تر شود، بدانیم فیلسوفان و حکیمان جهان به این پرسش ها چطور فکر کرده اند؛ تا با فهم دقیق تر رو دیدی بازتر بتوانیم در زندگی مان تصمیم بگیریم، مسئولیت تصمیممان را شجاعانه برعهده بگیریم و با عواقب تصمیم هایمان آگاهانه روبرو شویم.

هزاران سال است آدم هایی که دور از بقیه زندگی کرده اند -راهبانی که بر قله ی کوه زیسته اند، تارکان دنیا، دریانوردان، چوپانان یا مکتشفان که همیشه در سفرند- به این باور رسیده اند که کلید اسرار و کشف رموز زندگی در سکوت به دست می آید.

نکته همین جاست. حسابی دریانوردی می کنید، اما در راه برگشت ممکن است بفهمید آنچه در پی اش بوده اید در درون خودتان است.

بتهوون، همان طور که همه می دانند، آخر سر کاملا ناشنوا شد. این تحول اصالتی عمیق و روحی آزادمنش در وجودش پروراند. سمفونی نهم را فقط با صداهایی که در سرش خانه کرده بود نوشت و رهبری کرد. در طول نخستین اجرای قطعه، پشت به جمعیت ایستاده بود تا ارکستر را رهبری کند.
وقتی اجرا تمام شد، باید برمی گشت تا ببیند حضار دارند کف می زنند یا هو می کنند. نه تنها تشویق می کردند، بلکه اشتیاق و هلهله شان چنان اوج گرفته بود که پلیس وین را خبر کردند تا دوباره نظم و آرامش را برقرار کند.

کتاب پیاده روی و سکوت، در زمانه ی هیاهو

ارلینگ کاگه
ارلینگ کاگه (متولد 15 ژانویه 1963) یک کاوشگر، ناشر، نویسنده، وکیل، مجموعه دار هنر، کارآفرین و سیاستمدار نروژی است.در سال 1990 ، ارلینگ کاگه و بورگ اوسلند اولین کسی بودند که بدون پشتیبانی از قطب شمال عبور کردند. لشكركشی در 8 مارس 1990 از جزیره الاسمیر آغاز شد و 58 روز بعد در 4 مه 1990 به قطب شمال رسید. آنها حدود 800 كیلومتر را با اسكی طی كردند و لوازم خود را روی سورتمه ها كشیدند.کمتر از سه سال بعد ، در سالهای 1992 تا 93 ، کاگ اولین لشکرکشی بدون پشتوانه و انفرادی به قطب جنوب را به پایان رساند و...
قسمت هایی از کتاب پیاده روی و سکوت، در زمانه ی هیاهو (لذت متن)
گاهی خوب است زندگی را سخت بگیریم، همیشه از جاهای کم ارتفاع تر حصار نپریم، برای همین سعی می کردم برای فرزندانم توضیح دهم دلیل نوشتن درباره ی سکوت این است: دشوار بتوان قدر و منزلت سکوت را فهمید، دشوارتر از سروصدا، و این که سکوت امر مهمی در زندگی است

چرا راه می رویم؟ از کجا و به کجا می رویم؟ هر کسی برای خودش جوابی دارد. حتی وقتی من و شما شانه به شانه راه بسپاریم، هر کداممان تجربه ای متفاوت از راه رفتن کسب می کنیم. کفش هایم را که می پوشم و افکارم را رها می کنم، تنها از یک چیز مطمئنم، گام از پس گامی دیگر برداشتن از مهمترین کار های دنیا است. برویم قدم بزنیم.

اگر وقتی هوا خوب است قدم بزنید، و در باد و باران و برف از خیرش بگذرید، نیمی از تجربه را از دست می دهید، شاید حتی آن نیمه ی خویش را.