کتاب نورا وبستر

Nora Webster
کد کتاب : 33581
مترجم :
شابک : 978-6226203043
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 392
سال انتشار شمسی : 1399
سال انتشار میلادی : 2014
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 1 تیر

برنده جایزه Hawthornden سال 2015

نامزد جایزه کتاب کاستا سال 2014

نامزد مدال اندرو کارنگی سال 2015

معرفی کتاب نورا وبستر اثر کالم توبین

این کتاب داستان یک زندگی سرشار از امید و خوشبختی را به تصویر می کشد که با وقوع اتفاقی ناگهانی و غیرمنتظره به کام درد و ناکامی فرو می رود. نورا و فرزندانش بعد از مرگ همسر او موریس نه تنها در غم از دست دادن مردی عزیز سوگوارند بلکه از رفت و آمد گاه و بی گاه همسایه ها در امان نیستند و این هم صحبتی های تحمیلی دردی به دردهایشان اضافه می کند. همین طور که روزگار می گذرد تک تک اعضای خانواده یاد می گیرند که چطور با شرایط پیش آمده هماهنگ شوند و یا حداقل این طور وانمود می کنند که موقعیت جدید را پذیرفته اند.
داستان در شهری کوچک در ایرلند روایت می شود و حول محور مادری جریان پیدا می کند که هیچ گاه کاری غیرعادی انجام نمی دهد، او شبیه به زنی معمولی و باور پذیر است که در می یابد با وجود غمی که دارد باید ادامه بدهد و امید را در دل خود زنده نگاه دارد. به این ترتیب او در مسیر زندگی گام برمی دارد و پای به دنیایی می گذارد که خودش را در آن می یابد.

کتاب نورا وبستر

کالم توبین
کالم توبین، زاده ی 30 می 1955، نویسنده، روزنامه نگار، منتقد و شاعر ایرلندی است.توبین در وکسفورد در جنوب شرقی ایرلند به دنیا آمد. او به دانشگاه دوبلین رفت و در سال 1975 از آنجا فارغ التحصیل شد. توبین بلافاصله پس از فارغ التحصیلی به بارسلونا رفت و اولین رمانش را با الهام از این شهر به رشته ی تحریر درآورد. او در سال 1978 به ایرلند بازگشت و علاوه بر نویسندگی، به روزنامه نگاری نیز پرداخت.