کتاب راهنمای کارآفرینان

The Startup Owner's Manual
هدایت گام به گام برای ساختن شرکتی موفق
کد کتاب : 33899
مترجم :
شابک : 978-6001028472
قطع : وزیری
تعداد صفحه : 468
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 2012
نوع جلد : جلد سخت
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : ---

معرفی کتاب راهنمای کارآفرینان اثر استیو بلنک

"راهنمای کارآفرینان" نوشته ی "استیو بلنک" و "باب دورف"، ابزاری است که "هدایت گام به گام برای ساختن شرکتی موفق" به حساب می آید. بیش از صد هزار کارآفرین برای راهنمایی دقیق و گام به گام ساختن استارت آپ های موفق ، مقیاس پذیر و سودآور به این کتاب از "استیو بلنک" و "باب دورف" اعتماد می کنند. بنیاد ملی علوم، سالانه صدها تیم کارآفرینی را وا می دارد تا روندهای مشخص شده در کتاب "راهنمای کارآفرینان" را دنبال کنند و این اثر در استنفورد ، برکلی ، کلمبیا و بیش از صد دانشگاه برجسته ی دیگر در سراسر جهان تدریس می شود. اما چرا؟

با اجرای فرآیندهای توسعه ی مشتری ، "راهنمای کارآفرینان" شما را گام به گام راهنمایی می کند. این روش توسط متخصص مشهور استارت آپ، "استیو بلنک" ایجاد شده و بیش از یک دهه توسط وی ارزیابی و بازبینی شده است.

"راهنمای کارآفرینان" شامل بیش از صد نمودار ، شکل و دیاگرام ، به علاوه ی بیش از هفتاد چک لیست ارزشمند است که شما را در هدایت شرکت خود به سمت سودآوری راهنمایی می کند. "راهنمای کارآفرینان" از "استیو بلنک" و "باب دورف"، به شما کمک خواهد کرد:
· از 9 اشتباه مرگبار که شانس موفقیت استارت آپ ها را از بین می برد ، اجتناب کنید.
· از روش توسعه ی مشتری بهره ببرید تا به ایده ی تجاری خود زندگی ببخشید.
· کانواس مدل کسب و کار را به عنوان اصل سازماندهی فرضیه های کارآفرینی در نظر بگیرید.
· مشتریان خود را مشخص کنید و نحوه "سودآوری ، نگهداری و رشد" مشتری را با سودآوری تعیین کنید.
· محاسبه کنید که چگونه استارت آپ خود را به سوددهی های قابل تکرار و مقیاس پذیر هدایت می کنید.

کتاب راهنمای کارآفرینان

استیو بلنک
استیو بلنک (Steve Blank) (زادهٔ ۱۹۵۳ میلادی در نیویورک) کارآفرین سریالی در سیلیکون ولی و مدرس دانشگاه است. استیو بلنک به خاطر ارائه مفهوم توسعه مشتری شهرت دارد. این مفهوم نقش مهمی در ایجاد حرکت استارتاپ ناب داشته است. بلنک همچنین بیش از سی سال است که در حوزه صنایع با فناوری بالا فعالیت داشته است. او در پایه‌گذاری هشت استارتاپ نقش داشته یا در آنها کار کرده است.
نکوداشت های کتاب راهنمای کارآفرینان
The most valuable book on entrepreneurship in the past 25 years!
با ارزش ترین کتاب در زمینه کارآفرینی در 25 سال گذشته!
Tim Huntley

To avoid infant/instant mortality of your venture and boost success chances, this book is a 'must-have' and must practice.
برای جلوگیری از نابودی زودرس و آنی اقداماتتان و افزایش شانس موفقیت ، این کتاب یکی از موارد ضروری است و باید تمرین شود.
Alexander Osterwalder

a seminal text in the new experiential and inquiry-based methods of entrepreneurship education.
اثری اساسی در باب روش های جدید تجربی و مبتنی بر تحقیق آموزش کارآفرینی.
Patrick Vlaskovits

The book has material for every type of entrepreneur.
این کتاب برای هر نوع کارآفرینی مطالبی دارد.
XConomy

Brilliantly Simple 2-step Process for Success in Products and Services!
فرایند دو مرحله ای کاملا آسان برای موفقیت در تولید و خدمات!
Kimberly Wiefling

A must-have for all aspiring, first-time and seasoned entrepreneurs.
یک کتاب ضروری برای همه کارآفرینان مشتاق ، چه تازه کار و چه باتجربه.
Ben Mappen

قسمت هایی از کتاب راهنمای کارآفرینان (لذت متن)
هنگامی که متن خلاصه را تمام کردید، آنگاه یک نمونه الگوی مشتری را تدوین کرده اید و می توانید چیزهایی شبیه این بگویید. «ما معتقدیم بیشتر مشتریانمان بین 18 تا 25 ساله، دارای شناخت حرفه ای از فناوری نوین شهری هستند. از مکین تاش استفاده می کنند، روزی دو ساعت در فیس بوک به سر می برند» یا 25 درصد از مشتریان ما نشریات علمی و علوم نوین طبیعی را می خوانند. می خواهند راه بهتری برای سفارش معرف های شیمیایی و لوازم آزمایشگاهی داشته باشند. در این صورت شما قادر به فهم و ترسیم یک روز از زندگی مشتریان و ترسیم نمودار نفوذ وب در استفاده کنندگان خواهید شد. با مرور فرضیه قبلی بخش مشتری فیزیکی را شروع کنید.

ظهور شرکت های نوپا در زمینه فناوری های نوین به ویژه در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات، پارادایم جدیدی در عرصه کسب و کار در سطح جهانی مطرح کرده است و دامنه اثرگذاری آن در اقتصاد ملی و توسعه اقتصادی کشورهای پیشرفته دنیا روز به روز در حال گسترش می باشد. این پدیده نوین فضای متعارف و مرسوم حاکم بر کسب وکار و تجارت را نیز دست خوش تحول نموده و یک زیست بوم جدیدی از کارآفرینی را به نمایش گذاشته است. مهم ترین وجه تمایز شرکت های نوپا با الگوهای قبلی کسب و کار، اشتیاق ملموس نخبگان دانشگاهی، دانشجویان و جوانان خلاق دارای روحیه نوآوری است که در یک فضای رقابتی، ایده خلاقانه خود را به طور مستمر و با سرعت و دقت بالا به قضاوت متخصصان گذاشته و در کم ترین زمان ممکن آن ها را تبدیل به کسب و کارهای سودآور می کند. این پدیده در کشور ما نیز در حال گسترش بوده و امروزه شاهد تکاپو و اجرای طرح ها، برنامه ها و رویدادهای متنوع کارآفرینی در دانشگاه های کشور هستیم. از دل این رویداد، ایده های مختلفی توسط دانشجویان خلاق و نوآور ارائه می شود که در یک ساختار شبکه ای حمایتی به سمت کسب وکار دانش بنیان و نوپا هدایت می شوند. کارآفرینان موفق از روش مهندسی چابک و توسعه مشتری برای طراحی، آزمودن و یافتن مدل کسب وکار بهره می برند تا به این ترتیب ندانسته های خود را به شناختی درست از کسب وکار بدل کنند. آنان همچنین چشم انداز اولیه کسب وکار خود را مجموعه ای از فرضیه های آزمایش نشده می دانند که نیازمند اثبات از سوی مشتری است.