کتاب آیین همسرداری

Marriage ritual
(اخلاق خانواده)
کد کتاب : 33908
شابک : ‭978-9646019034‬‬
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 264
سال انتشار شمسی : 1392
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : ---

معرفی کتاب آیین همسرداری اثر ابراهیم امینی

هر پسر و دختری که به سن رشد و بلوغ می رسند بزرگترین آرزویشان اینست که ازدواج کنند، با تاسیس زندگی مشترک زناشویی، استقلال و آزادی بیشتری بدست آورند، یار و مونس مهربان و محرم رازی داشته باشند. آغاز زندگی سعادتمندانه خویش را از زمان ازدواج حساب می کنند و برایش جشن می گیرند. زن برای مرد آفریده شده و مرد برای زن، و مانند مغناطیسی یکدیگر را جذب می کنند. زناشویی و تاسیس زندگی مشترک خانوادگی یک خواسته طبیعی است که غرائزش در وجود انسانها نهاده شده است. و این خود یکی از نعمتهای بزرگ الهی است. راستی به غیر از کانون گرم خانوادگی کجا را سراغ دارید که برای جوانان پناهگاه مطمئنی باشد؟ علاقه به خانواده است که جوانان را از افکار پراکنده واضطرابهای درونی نجات می دهد. در آنجاست که می توانند یار و مونس با وفا و مهربانی پیدا کنند که در شدائد و گرفتاریها یار و غمگسارشان باشد. پیمان مقدس زناشویی رشته ای است آسمانی که دلها را بهم پیوندمی زند، دلهای پریشان را آرامش می دهد افکار پراکنده را به یک هدف متوجه می سازد. خانه، جایگاه عشق و محبت، کانون انس و مودت و بهترین آسایشگاه است.
در این کتاب مشکلات زناشویی مورد بررسی قرار گرفته و با استفاده از قرآن شریف و احادیث پیغمبر و ائمه علیهم السلام و گاهی با استفاده از آمار عمومی و تجربه های شخصی، تذکراتی داده شده و راهنمایی های لازم بعمل آمده است.

کتاب آیین همسرداری

ابراهیم امینی
ابراهیم حاج امینی نجف‌آبادی معروف به ابراهیم امینی (زاده ۹ تیر ۱۳۰۴ در نجف آباد – درگذشته ۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ در قم)، سیاستمدار، فقیهِ ایرانیِ شیعه، از اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام و عضو مجلس خبرگان رهبری از حوزه انتخابیه تهران بود.امینی تا سال ۱۳۸۴ امام جمعه موقت شهر قم بود. وی قبلاً عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم بود. اما به دلیل مسایل سیاسی از این جامعه کناره‌گیری کرد. او از دورهٔ اول تا سوم مجلس خبرگان رهبری، نمایندگی استان چهارمحال و بختیاری را برعهده داشت.