کتاب سکوت در عصر سر و صدا

Silence: In the Age of Noise
کد کتاب : 33979
مترجم : سامان عزیزی
شابک : 978-6002743817‬‬
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 144
سال انتشار شمسی : 1399
سال انتشار میلادی : 2016
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 5 آبان

معرفی کتاب سکوت در عصر سر و صدا اثر ارلینگ کاگه

ارلینگ کاگه (متولد 1963 در نروژ) نویسنده، فیلسوف، حقوقدان و کارآفرین است، اما باوجود موفقیت هایی که در این حوزه ها کسب کرده، خودش را بیشتر یک کاوشگر و جست وجو گر می داند.
او معتقد است همۀ ما کاوشگر به دنیا می آییم، اما به مرور این میل در ما ضعیف می شود و کمتر به آن توجه می کنیم.
در سال 1990، کاگه همراه یکی از دوستانش به قطب شمال رفت؛ آن ها اولین کسانی بودند که بی هیچ پشتیبانی به قطب شمال سفر کردند. حدود دو سال بعد از این سفر، او به تنهایی (و باز هم بی هیچ پشتیبانی) راهی قطب جنوب شد و پنجاه شبانه روز را در تنهایی و سکوت، با سورتمه ای که مایحتاج سفرش را در آن گذاشته بود و دنبال خودش می کشید، به سر برد. سال 1994 هم راهی اورست شد.
درطول تاریخ، نویسندگان و متفکران زیادی از «سکوت» گفته و نوشته اند. آیین ها و مکاتب زیادی هم بوده و هستند که در مدح سکوت مطالب فراوانی گفته اند. کاگه هم یکی از نویسندگان و متفکرانی است که از سکوت می گوید. اما نکتۀ مهمی که او را از عموم کسانی که از سکوت گفته اند، جدا می کند و در دستۀ دیگری قرار می دهد، این است که او سکوت را تجربه کرده است.
کتاب سکوت در عصر سروصدا حاصل تجربه ها و تأملات کاگه دربارۀ سکوت است. او در این کتاب از کشف سکوت درونی می گوید، از راه هایی که برای رسیدن به سکوت پیموده است، و از اینکه سکوت چطور زندگی ما را غنی تر می کند.
ارلینگ کاگه و کتاب هایش برای مخاطبان فارسی زبان کمتر شناخته شده است و تا پایان کار این ترجمه، هیچ یک از آثارش به فارسی ترجمه نشده است (یا دست کم من نتوانستم ترجمه ای پیدا کنم) و این کتاب، اولین ترجمه از کتاب های او به شمار می رود. با توجه به اینکه کاگه کتاب سکوت را به زبان نروژی نوشته است، این برگردان از روی متن انگلیسی ای انجام شده که بکی کروک آن را ترجمه کرده است.

کتاب سکوت در عصر سر و صدا

ارلینگ کاگه
ارلینگ کاگه (متولد 15 ژانویه 1963) یک کاوشگر، ناشر، نویسنده، وکیل، مجموعه دار هنر، کارآفرین و سیاستمدار نروژی است.در سال 1990 ، ارلینگ کاگه و بورگ اوسلند اولین کسی بودند که بدون پشتیبانی از قطب شمال عبور کردند. لشكركشی در 8 مارس 1990 از جزیره الاسمیر آغاز شد و 58 روز بعد در 4 مه 1990 به قطب شمال رسید. آنها حدود 800 كیلومتر را با اسكی طی كردند و لوازم خود را روی سورتمه ها كشیدند.کمتر از سه سال بعد ، در سالهای 1992 تا 93 ، کاگ اولین لشکرکشی بدون پشتوانه و انفرادی به قطب جنوب را به پایان رساند و...