کتاب ترکیب بندی تصویر در سینما و تلویزیون

Picture Composition for Film and Television
تاریخ،زیبایی شناسی و قاب بندی تصویر قطع عریض
کد کتاب : 34226
مترجم :
شابک : 978-6226025089
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 434
سال انتشار شمسی : 1397
سال انتشار میلادی : 1995
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : 25 مرداد

معرفی کتاب ترکیب بندی تصویر در سینما و تلویزیون اثر پیتر وارد

پشت هر شات یک ایده یا هدف نهفته است. هنگام تنظیم یک عکس، اپراتور دوربین می تواند طیف وسیعی از تکنیک های بصری را به کار گیرد که ایده را به وضوح به مخاطب منتقل می کند. ترکیب، پایه و اساس هنر اپراتور است، اما به ندرت در دوره های آموزشی با این باور که یک مهارت شهودی و شخصی است، آموزش داده می شود. پیتر وارد نشان می دهد که چگونه می توان ترکیب بندی را یاد گرفت تا کیفیت کار شما افزایش یابد.
بر اساس تجربه عملی خود نویسنده، این کتاب به روش های موجود برای پاسخ به سوالات تولید عملی مانند:
آیا ترکیب نما به درستی ایده ای را که شروع کننده است منعکس می کند؟
آیا محتوا و روش ارائه موضوع به طور دقیق ایده را منتقل می کند؟
می کوشد.
نوآوری های عمده در تولید تلویزیون و فیلم بر سبک های ترکیب بندی، مانند صفحه نمایش عریض و استفاده از دوربین های DV کوچک تأثیر گذاشته است. این فناوری‌های جدید و پیامدهای آنها برای ترکیب تصویر در این نسخه جدید مورد بررسی قرار گرفته‌اند. یک بخش صفحه رنگی جدید نیز برای به روز رسانی بخش رنگ گنجانده شده است.
اگر شما یک اپراتور دوربین عکاسی، کارآموز عکاسی، دانشجو یا مدرس در یک دوره تولید تلویزیونی یا فیلم هستید، یا صرفا یک علاقه‌مند به ویدیو هستید و مایل به پیشرفت در استانداردهای حرفه‌ای‌تر هستید، این کتاب را برای افزایش کیفیت کارتان ضروری خواهید دانست.

کتاب ترکیب بندی تصویر در سینما و تلویزیون

دسته بندی های کتاب ترکیب بندی تصویر در سینما و تلویزیون
قسمت هایی از کتاب ترکیب بندی تصویر در سینما و تلویزیون (لذت متن)
گرک تولند حق داشت. شاید شما بتوانید دستور زبان فیلم را در یک بعد از ظهر یاد بگیرید. در همین مدت زمان، شاید بتوانید موقعیت تک تک حروف الفبا بر روی یک کیبورد کامپیوتر را هم یاد بگیرید. اما البته یاد گرفتن محل قرار گرفتن حروف الفبا روی کیبورد، از شما یک نویسنده نمی سازد. اینکه یاد بگیرید چطور این حروف را در جملاتی با معنا ترکیب کنید به زمان بیشتری نیاز دارد. نگارش عباراتی زنده، جان دار و بیاد ماندنی از آن دسته که رمان نویسان بزرگ نوشته اند شاید هرگز برای شما میسر نباشد. اگر ولز زمانی که ساختن همشهری کین را شروع کرد چیزی از تکنیک های فیلم نمی دانست باید قابلیت فراگیری بسیار بالا و سریعی داشته باشد چون به گفته فرانسوا تروفو، فیلم ساز فرانسوی، همشهری کین بیش از هر فیلم دیگری منشأ الهام و انگیزش فیلم سازان بالقوه بعدی شده است.