کتاب بازگشت

Recursion
کد کتاب : 34268
مترجم :
شابک : 978-6003841574
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 468
سال انتشار شمسی : 1399
سال انتشار میلادی : 2019
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : 1 تیر

بهترین رمان علمی تخیلی گودریدز سال 2019

معرفی کتاب بازگشت اثر بلیک کراوچ

این همان چیزی است که باری ساتون ، پلیس شهر نیویورک ، هنگام بررسی پدیده ویرانگری که رسانه ها آن را سندرم حافظه کاذب خوانده اند ، به آن پی می برد - یک بیماری مرموز که قربانیان خود را با خاطرات زندگی ای که هرگز نگذرانده اند ، مجنون می کند.
این همان چیزی است که هلنا اسمیت ، متخصص مغز و اعصاب به آن معتقد است. به همین دلیل او زندگی خود را وقف ایجاد فناوری ای کرده است که به ما امکان می دهد با ارزش ترین خاطرات خود را حفظ کنیم. اگر او موفق شود ، هرکسی می تواند اولین بوسه ، تولد کودک ، آخرین لحظه را با پدر یا مادر در حال مرگش تجربه کند.
وقتی باری حقیقت را جستجو می کند ، با حریفی ترسناک تر از هر بیماری ای روبرو می شود - نیرویی که نه تنها به ذهن ما بلکه به بافت گذشته ی ما نیز حمله می کند. و همانطور که اثرات آن باعث نابود کردن جهانی می شود که ما آن را می شناسیم ، فقط او و هلنا که با هم کار می کنند شانس شکست دادن آن را دارند.
اما چطور آنها می توانند موضع گیری کنند و جای محکمی بایستند وقتی واقعیت خودش را تغییر داده و همه چیز در اطراف آنها خراب شده است و از حالت اصلی اش خارج شده است؟
کتاب بازگشت یک رمان علمی-تخیلی است که توسط بلیک کرواچ نویسنده ی آمریکایی نوشته است. سیدرضا حسینی این کتاب را ترجمه کرده و نشر آموت آن را منتشر کرده است.

کتاب بازگشت

بلیک کراوچ
بلیک کراوچ (Blake Crouch؛ زادهٔ ۱۹۷۸) رمان‌نویس اهل ایالات متحده آمریکا است.کراوچ در سال 1978 در نزدیکی شهر پی مونت در ایالت ایالت ایالت ویل، کارولینای شمالی متولد شد. وی در دانشگاه کارولینای شمالی در چاپل هیل شرکت کرد و در سال 2000 با مدرک زبان انگلیسی و نوشتن خلاق فارغ التحصیل شد.در حالی که چندان از زندگی خانوادگی بلیک کراوچ و دوران کودکی مشخص نیست، اما او اکنون در کلرادو زندگی می کند.
نکوداشت های کتاب بازگشت
Gloriously twisting . . .
داستانی با پیچ و خم های باشکوه.
 New York Times Book Review New York Times Book Review

Crouch masterfully blends science and intrigue into the experience of what it means to be deeply human
کراوچ به شکلی استادانه علم و دسیسه را در تجربه ی معنای عمیق انسان بودن آمیخته است.
Newsweek Newsweek

Wildly entertaining.
به شدت سرگرم کننده.
AV Club

قسمت هایی از کتاب بازگشت (لذت متن)
سعی می کند از جا بلند شود اما اصلا نمی تواند دستش را تکان بدهد. احساس می کند بدنش به زمین چسبیده است. پایان کارش نزدیک است. این که آرنج هایش را به زمین تکیه بزند و سرش را بالا بگیرد برایش سخت ترین کار دنیاست. به هر زحمتی که هست خودش را روی زمین می کشد و به راهروی پر از پنجره ای می رساند که در انتهایش آزمایشگاه قرار دارد. باز هم صدای شلیک گلوله به گوشش می رسد.

دنیا پیش چشمانش گاهی تار و گاهی واضح می شود. خرده شیشه هایی که از برخورد گلوله به پنجره ها کف راهرو پخش شده است، به دستش فرو می رود. قطره های سرد باران از شیشه های شکسته به درون ساختمان می ریزد. دیوارها از جای گلوله ها سوراخ سوراخ شده اند. هوا بوی دود می دهد و ته حلق بری مزه فلز و گوگرد گرفته است. سینه خیز از روی چندتا از پوکه فشنگ های اسلحه خودش جلو می رود و سعی می کند هلنا را صدا بزند اما تنها چیزی که از دهانش بیرون می آید صدایی شبیه ناله است.