کتاب قصاص

Eye to eye
کد کتاب : 34302
مترجم : ابراهیم صدقیانی
شابک : 978-6001217531
قطع : پالتویی
تعداد صفحه : 158
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 1956
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 3
زودترین زمان ارسال : 1 تیر

معرفی کتاب قصاص اثر واهه کاچا

یکی از آثار بحث برانگیز واهه کاچا، که توجه منتقدان را برانگیخت و جایزه ی ریوارول را از آن نوینده کرد، رمان چشم در برابر چشم است که در ایران با عنوان (قصاص) شناخته شده است. قصاص، رمانی روان شناختی است که در آن کاچا با استادی تمام دو قهرمان اصلی یعنی پی یر هرمه، پزشک و جراح فرانسوی و بوتارک، چایخانه چی لبنانی- را مقابل هم قرار می دهد.
جان در سال 1902 در کالیفرنیا به دنیا آمد. گدذرش خزانه دار و مادرش آموزگار بود. پس از تحصیل در دانشگاه استانفورد، در سال 1925 بی آنکه دانشنامه ای دریافت کرده باشد دانشگاه را رها کرد و به نیویورک رفت. در این شهر خبرنگاری کرد و پس از دو سال به کالیفرنیا برگشت. مدتی به عنوان کارگر ساده، متصدی داروخانه، میوه چین و... به کار پرداخت و به همین سبب با مشکلات بزرگران و گارگران آشنا شد. پس از آن پاسبانی خانه ای را پذیرفت و در این زمان وقت کافی برای خواندن و نوشتن پیدا کرد. وقایع داستان های او اغلب در جنوب و مرکز کالیفرنیا می گذرد و قهرمانان داستانش آدم هایی معمولی هستند که با خشونت تقدیر بی عدالتی دست درگریبانند.
"شرکت سهامی کتاب های جیبی" با ایده گرفتن از انتشارات پنگوئن در سال 1339 بنیاد نهاده شد تا ارزنده ترین آثار از بهترین و بلندپایه ترین ادیبان، دانشمندان، پژوهشگران، و رمان نویسان جهان به کتاب خوانان ایرانی معرفی شوند و در دسترس عموم کتابخوانان قرار گیرند.
فعالیت آن شرکت سال هاست که متوقف شده است و آثار انتشاریافته آن روزگار را شاید در کتابفروشی های معمولی نتوان یافت. این مجموعه کتاب ها تحت عنوان مجموعه کتاب های جیبی توسط انتشارات علمی و فرهنگی تجدید چاپ می شود و در دسترس علاقه مندان قرار می گیرد.

کتاب قصاص