پایان یک مأموریت

End of a Mission

  • قیمت : ۱۴,۵۰۰ تومان
  • وضعیت : موجود
انتشارات: نیلوفرنیلوفر
مترجم: حسن نقره چی
نویسنده:

معرفی کتاب پایان یک مأموریت اثر هاینریش بل

هاینریش بل در رمان پایان یک مأموریت، بر آن است تا با به تصویر کشیدن روند تحقیق و بررسی جرمی غیرقابل توضیح و محاکمه ای پوچ و مضحک، گذشته ی مخوف کشورش را هرچه بیشتر نمایان سازد. یک ماشین جیپ برای معاینه ی فنی در اختیار سربازی قرار می گیرد؛ او ماشین را به خانه برده و در حضور پدرش به آتش می کشد. توصیفات هاینریش بل از شهادت ها و پیشینه ی شاهدان این ماجرا و همچنین، عکس العمل های عجیب و غریب آن ها در مواجهه با متهمین این پرونده، به محله ی حاشیه ای و نه چندان مهمی جان می بخشد که به طور ناگهانی اهمیتی نامعقول و احمقانه پیدا کرده است. داستان کتاب به دادگاهی می پردازد که نویسنده ی اثر در آن، فرصت به سخره گرفتن آلمان پس از جنگ را یافته است. بل، گزنده ترین انتقادهایش را از هیچ گروهی به خصوص کاتولیک های لیبرال دریغ نمی کند. رمان پایان یک مأموریت، اثری با طنزی بسیار گیرا و جذاب است که نویسنده اش تقریبا همه چیز را از دم تیغ تیز نقدهای خود گذرانده است.

کتاب پایان یک مأموریت


ویژگی ها کتاب پایان یک مأموریت

هاینریش بل برنده ی جایزه ی نوبل ادبیات سال 1972

مشخصات کتاب پایان یک مأموریت
قطع :رقعی
نوع جلد :شومیز
شابک :978-964-448-449-0
تعداد صفحه :232
سال انتشار شمسی :1395
سال انتشار میلادی :1966
سری چاپ :1
بیشتر بخوانید

هاینریش بل نویسنده ای که در دل نازی پاسدار انسانیت بود

هاینریش بل، یکی از محبوب ترین و پر کار ترین نویسندگان آلمانی، به عنوان روایت گر زندگی در جمهوری فدرال آلمان به شهرت بین المللی رسید و در سال 1972، موفق به کسب جایزه ی نوبل ادبیات شد.

نکوداشت های کتاب پایان یک مأموریت
Bitingly funny.
با طنزی گزنده.
Atlantic

An entertaining read.
کتابی سرگرم کننده.
Novel Updates

With a life-like texture and delicacy.
با ظرافت و بن مایه ای نزدیک به زندگی.
Kirkus Reviews Kirkus Reviews

بخش هایی از کتاب پایان یک مأموریت (لذت متن)
هر که قوی تر باشد، بزرگ منش تر است، و بیشتر اجازه دارد دست و دل بازی کند.

در چنین قضیه ای عدالت وجود ندارد، و آن ها، متهمان، هم انتظار چنین چیزی را نداشته اند. این که او به عنوان قاضی در این جا درماندگی خود را ابراز می دارد، این که پرونده ای که به عنوان آخرین پرونده به او داده اند درماندگی قانون انسانی را به وضوح کامل بیان می کند: این برای او زیباترین هدیه خداحافظی آن فرشته ی چشم بسته ای است که در نظر او، اشتل فوس، چهره های بی شماری به خود گرفته: گاهی چهره ی یک روسپی، گاه به گاه چهره ی زنی شرور و فاسد، و هیچ گاه چهره ی مقدسی نداشته، در بیشتر موارد به هیبت موجودی زخم خورده و نالان درآمده که از طریق او، قاضی، سخن می گفته، موجودی حیوانی، انسانی و یک ذره ی خیلی خیلی کوچک خدایی.