کتاب آشنایی با ساز و کار ذهن و تسلط بر ذهن خویشتن

The Thinker's Guide to the Human Mind
(تفکر، احساس، خواستن و معضل خردگریزی)
کد کتاب : 34777
مترجم :
شابک : 978-9642072507
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 60
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 2019
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 20 اردیبهشت

معرفی کتاب آشنایی با ساز و کار ذهن و تسلط بر ذهن خویشتن اثر ریچارد پل

انسان به طبیعت خود نه خردمند است نه اخلاقی. گرایش طبیعی انسان ها این است که جهان را از دریچه ی تنگ منافع خود ببینند و بر همین اساس رفتار کنند. درعین حال، این قابلیت بالقوه هم در انسان ها هست که خردورزی و اخلاق مندی را در خود بپرورانند و به متفکران ماهر و منصف بدل شوند. منتها لازمه ی چنین رشدی درک سازوکار ذهن است.
این کتاب راهنمای آسان فهمی است برای درک ذهن، عملکرد آن، گرایش طبیعی اش به خردگریزی و درعین حال قابلیتش برای خردورزی. کتابی است برای کسانی که مشتاقند قابلیت بدل شدن به انسان خردمند منصف را در خود بپرورانند، دغدغه ی این را دارند که رفتارشان چه تأثیری بر زندگی دیگران می گذارد، و جهانی عادلانه تر و انسانی تر می خواهند. کتابی است برای آن ها که می خواهند تفکرشان را تغییر دهند تا تصمیم های بهتر بگیرند، کیفیت زندگی و روابط شان را بهبود بخشند، و جهان بینی متعالی تری داشته باشند.

کتاب آشنایی با ساز و کار ذهن و تسلط بر ذهن خویشتن

ریچارد پل
دکتر ریچارد پل طرفدار برجسته تفکر انتقادی بود و با آثار خود،، متفکر برجسته در این زمینه است. وی در سال 1980 مرکز تفکر انتقادی را پس از تاسیس "بنیاد تفکر انتقادی" در دانشگاه ایالتی سونوما تأسیس کرد. او مفاهیم ، اصول و نظریه های اساسی را برای یک برداشت قوی و عادلانه از تفکر انتقادی تدوین و معرفی کرد. پاول بیش از دویست مقاله و هفت کتاب درباره تفکر انتقادی تألیف کرد. وی در طول 35 سال فعالیت خود به عنوان رهبر جنبش تفکر انتقادی کارگاه های آموزشی را به صدها هزار مربی ارائه داد.
دسته بندی های کتاب آشنایی با ساز و کار ذهن و تسلط بر ذهن خویشتن