کتاب آشنایی با شیوه ی درس خواندن و خوب آموختن

The Thinker's Guide for Students on How to Study & Learn a Discipline
  • 10 % تخفیف
    قیمت : 12,000 | 10,800 تومان

  • موجود
  • انتشارات: اختران اختران
    نویسنده:
کد کتاب : 34784
مترجم : مهسا امرآبادی
شابک : 978-9648897838
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 84
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 2002
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 18 آذر

معرفی کتاب آشنایی با شیوه ی درس خواندن و خوب آموختن اثر ریچارد پل

اینکه «آموزش» را صرفا حفظ کردن تکه پاره های اطلاعات یا کسب انواع و اقسام مدارج تحصیلی در نظر آوریم اساسا مایه وهم مفهوم آموزش است.آموختن نوعی کار فکری است؛ و هدف این کتاب هم سهل الوصول تر کردن و کاربردی تر کردن کار فکری در امر آموزش و یادگیری عمیق است. هدفش تلاش برای تحقق آرمانی دیرپاست؛ آموزش ذهن آزاد اندیش، ذهن پرسشگر، از این حیث، مخاطب این کتاب نه تنها درس آموزان، بلکه مدیران و آموزگاران تمام نظام های آموزشی اند.
ما امیدواریم این کتاب را خوانندگان به چشم منبعی ببینند که برای رسیدن به معناها و درک عمیق تر در مورد فرایند آموختن، می توان بارها و بارها آن را خواند. آنچه ارزش آموختن داشته باشد حتما ارزش خوب آموختن هم دارد؛ و آنچه از همه بیش تر ارزش آموختن دارد خود فرایند آموختن است؛ پرورش و پیشرفت به واسطه ی کار فکری نظام مند در زمینه ی مهارت ها،عادت ها، وراهبردهای ذهن منضبط.

کتاب آشنایی با شیوه ی درس خواندن و خوب آموختن

ریچارد پل
دکتر ریچارد پل طرفدار برجسته تفکر انتقادی بود و با آثار خود،، متفکر برجسته در این زمینه است. وی در سال 1980 مرکز تفکر انتقادی را پس از تاسیس "بنیاد تفکر انتقادی" در دانشگاه ایالتی سونوما تأسیس کرد. او مفاهیم ، اصول و نظریه های اساسی را برای یک برداشت قوی و عادلانه از تفکر انتقادی تدوین و معرفی کرد. پاول بیش از دویست مقاله و هفت کتاب درباره تفکر انتقادی تألیف کرد. وی در طول 35 سال فعالیت خود به عنوان رهبر جنبش تفکر انتقادی کارگاه های آموزشی را به صدها هزار مربی ارائه داد.