کتاب پیراهن ابریشمی سبز رنگ

Collected Short Stories
(مجموعه داستان های کوتاه 1)
کد کتاب : 3511
مترجم :
شابک : 9789647380232
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 68
سال انتشار شمسی : 1388
سال انتشار میلادی : 2007
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : ---

معرفی کتاب پیراهن ابریشمی سبز رنگ اثر هاینریش بل

در این مجموعه هشت داستان کوتاه از هاینریش بل ( 1917ـ 1985) نویسنده آلمانی جمع آمده که یکی از آنها "پیراهن ابریشمی سبز رنگ "نام دارد . در این داستان مرد جوانی برای به دست آوردن مقداری نان و چربی قدم به خانه زنی می گذارد و در ازای این اجناس پیراهن ابریشمی با ارزش خویش را به زن می دهد ;اما زن با نگاهی به پیراهن، خواسته مرد جوان را برآورده نمی کند و مرد در نهایت سرخوردگی به روستا باز می گردد" .محور و موضوع اصلی آثار "بل"، جانبداری و دفاع از زندگی ساده و انسانی است و انتقاد به همه چیزهایی که به این گونه زندگی لطمه می زند و آن را ناممکن می سازد ...[بل] با خلق آثار خود تلاش کرد، تا با انتقاد شدید از فاشیسم هیتلری و اوضاع آشفته بعد از جنگ، انسان ها را تشویق به سازندگی و تلاش در راه شناختن واقعیت های زندگی کند .او با تجزیه و تحلیل روحیات انسان ها در قالب شخصیت هایی که در داستان هایش آفرید، کوشید آنها را به زندگی، زنده ماندن و توجه به خویشتن سوق دهد.

"پیراهن ابریشمی سبز رنگ" مجموعه داستان های کوتاه از برنده جایزه نوبل و استاد شکل دهی، هاینریش بل است.
این داستانهای متنوع، از لحاظ روانشناختی غنی و از نظر اخلاقی، عواقب جنگ را بر افراد و کل یک فرهنگ بررسی می کنند. "پیراهن ابریشمی سبز رنگ" تنها مجموعه جامع منسجم داستان های هایریش بل، استاد داستان کوتاه، را در اختیار خوانندگان قرار می دهد.
"پیراهن ابریشمی سبز رنگ" شامل داستانهای "مثل یک رویا بد" ، "پرتاب کننده" ، "معیار بالک" ، "عموی فرد" ، "دانیل عادل" ، "کارت پستال" ، "مهمان غیر منتظره" ، "مرگ السا باسکولیت" ، "یک مورد برای کوپ" ، "این تبت است!" ، "یک عصر و صبح وجود داشت..." ، "ماجراجویی" ، "سکوت جمع آوری شده مورک" ، " خاطرات بن "،" اقدام صورت خواهد گرفت"،" خنده "،" در دره رعد و برق های خروشان "،" تنه هفتم " است.

کتاب پیراهن ابریشمی سبز رنگ

هاینریش بل
هاینریش بل، ۲۱ دسامبر ۱۹۱۷ در شهر کلن به دنیا آمد. در بیست سالگی پس از اخذ دیپلم در یک کتابفروشی مشغول به کار شد اما سال بعد از آن، هم زمان با آغاز جنگ جهانی دوم به خدمت سربازی فراخوانده شد و تا سال ۱۹۴۵ را در جبهه های جنگ به سربرد. با این که خانواده اش با نازی ها و حزب ناسیونال سوسیالیسم مخالف بودند، او در ابتدا با آن ها همدلی داشت.بل در سال ۱۹۴۲ با آن ماری سش ازدواج کرد که اولین فرزند آن ها، به نام کرسیتف، در سال ۱۹۴۵ بر اثر بیماری از دنیا رفت. پس از جنگ به تحصیل در رشته ی زبان و ادبیات آلم...
نکوداشت های کتاب پیراهن ابریشمی سبز رنگ
This is a most impressive collection, confirming Böll’s standing as one of the best writers of our time. It would form an admirable introduction to his work for those who don’t yet know it. It is the work of afirmation, for it proclaims the values of humanity and the unquenchable vitality of the spirit.
این تأثیرگذارترین مجموعه و تأیید کننده جایزه بل به عنوان یکی از بهترین نویسندگان عصر ما است. این اثر برای کسانی که هنوز آن را نمی شناسند، مقدمه ای بسیار عالی برای کارهای او خواهد بود.
The Scotsman

[S]ubtle yet unsettling, always with the power to provoke and to devastate.
ظریف و نا آرام کننده. همواره با قدرت تحریک آمیزی و ویرانگری همراه است.
Quarterly Conversation

قسمت هایی از کتاب پیراهن ابریشمی سبز رنگ (لذت متن)