کتاب هله!

heleh!
  • 10 % تخفیف
    80,000 | 72,000 تومان

  • موجود
  • انتشارات: نفس
کد کتاب : 35134
شابک : 978-6009149544
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 240
سال انتشار شمسی : 1395
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : 1 تیر

معرفی کتاب هله! اثر محمدجعفر مصفا

در "هستی" ما خشم و نفرت مانند سیلی عظیم خودش عامل حرکت و ارضای خودش است؛ حال آنکه "حسنات" شیوه هایی است نمایشی، دفاعی و تاکتیکی که انسان به حکم ضرورت انطباق در یک رابطه ی ناهنجار و پرآزار، خود را در پناه حرمت و تقدس آنها قرار داده است. ما با شوق و رغبت خشم می ورزیم و با اکراه و بی میلی، مهر.
اگر به روابط توجه کنیم می بینیم افراد با صفات نیک فقط بازی می کنند؛ در رابطه ی با آنها جدی نیستند؛ تا آنجا که توجیه پیدا کنند و راه دست شان باشد از عمل به آنها اجتناب می ورزند و موضوع را به ادا و وانمود برگزار می کنند. نشان واضح این امر چهره ی کریه، پرخشم و ناهنجار زندگی و روابط آدمیان است.

کتاب هله!

محمدجعفر مصفا
محمدجعفر مصفا (متولد ۱۳۱۲ ش، خمین - درگذشتهٔ ۱۳ اسفند ۱۳۹۷) نویسنده، مترجم و مولوی‌شناس اهل ایران است؛ که کتاب‌ها و مقالات زیادی در رابطه با خودشناسی و انسان‌شناسی نوشته‌است.مصفا چندین مقاله نوشته و در جاهای مختلف از جمله فرهنگسرای اندیشه تهران نیز جلساتی تحت عنوان خودشناسی برگزار کرده‌است.متوفی معتقد است انسان تمام عمر خود را مشغول آن چیزی است که نیست! و تأکید دارد که تمام فکرها و اندیشه‌های اعتباری ئی که انسان در سر دارد زائد است، «من» را اعتباری دا...