کتاب پرچم های برافراشته

Parcham-haye Barafrashteh
(معرفی اجمالی برخی از موثرترین جنبش ها و جریان های فکری معاصر)
کد کتاب : 35388
شابک : 978-6008200208
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 232
سال انتشار شمسی : 1395
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : 31 خرداد

معرفی کتاب پرچم های برافراشته اثر احمد ربیعی فر

«پرچم های برافراشته: معرفی اجمالی برخی از موثرترین جنبش ها وجریان های فکری معاصر» به قلم نویسندگان، احمد ربیعی فر و محمد ابراهیم نژاد است.
عقاید و دیدگاه های مذهبی و ایدئولوژی های حزبی از مهم ترین عوامل در تشکیل جریان های موثر در جهان اسلام بوده و خاستگاه اقدامات و تحرکات جنبش ها به حساب می آید. با این توصیف نمی توان، دیدگاه ها و شعارهای سیاسی جریان ها و جنبش ها را عامل انحصاری اقدامات و تحرکات آنها دانست و ضروری است که با مطالعه دیدگاه ها و عقاید مذهبی و دینی هرکدام از این جنبش ها، به تحلیل و بررسی ساختمان هر جنبش و سمت و سوی حرکت آن پرداخت.
کتاب در دو بخش نوشته شده است که در بخش اول کتاب کوشیده شده که علاوه بر ارائه شناخت نسبت به مهم ترین عوامل، ریشه ها و عقاید موثرترین جنبش ها و جریان های فکری معاصر در جهان اسلام، شخصیت های عمده در این جریان ها نیز معرفی شده و مهم ترین اقدامات و اهداف هر جنبش ارائه گردد و در بخش دوم کتاب به معرفی مهم ترین مراکز فکری و فرهنگی جهان عرب پرداخته شده است. ملاک انتخاب این مراکز میزان تاثیرگذاری این مراکز در سطح منطقه می باشد. در این بخش تلاش شده است علاوه بر معرفی، گرایش های سیاسی و زمینه های فعالیت این مراکز نیز نشان داده شود.

کتاب پرچم های برافراشته