کتاب پیدایش و فرو پاشی قدرتهای بزرگ

The Rise and Fall of the Great Powers
کد کتاب : 42293
مترجم :
شابک : 978-9644231711
قطع : وزیری
تعداد صفحه : 796
سال انتشار شمسی : 1395
سال انتشار میلادی : 1987
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 3
زودترین زمان ارسال : 27 مرداد

ظهور و سقوط قدرت های بزرگ
The Rise and Fall of the Great Powers
(تحولات اقتصادی و کشمکش های نظامی در سال های 1500 تا 2000)
کد کتاب : 35743
مترجم :
شابک : 978-9644454646
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 1068
سال انتشار شمسی : 1399
سال انتشار میلادی : 1987
نوع جلد : زرکوب
سری چاپ : 5
زودترین زمان ارسال : ---

معرفی کتاب ظهور و سقوط قدرت های بزرگ اثر پل کندی

کتاب ظهور و سقوط قدرت های بزرگ
به واکاوی قدرت های ملی و بین المللی در دوره "مدرن" یا دوره بعد از رنسانس می پردازد. این کتاب توضیح می دهد که چگونه قدرت های مختلف طی 5 قرن از زمان شکل گیری "سلطنت های جدید" در اروپای غربی فراز و نشیب های مختلفی را از سر گذرانده اند.
کندی ، استاد تاریخ در ییل ، در اینجا تعامل بین اقتصاد و استراتژی در پنج قرن گذشته را ارزیابی می کند.
اگر به مباحثی با پیامدهای گسترده جهانی علاقه مند هستید ، پیشنهاد می کنم حتما این کتاب را بخوانید.
در این کتاب ، پل کندی در حال جستجوی الگویی برای توضیح "ظهور و سقوط قدرت های بزرگ" است. وی در مورد عوامل اقتصادی و نظامی ظهور و سقوط آنهارا مطالعه و گزارش می دهد. وی جهان (1987) را به 5 بازیگر اصلی تقسیم می کند: ایالات متحده ، اتحادیه اروپا (فقط انگلیس ، فرانسه ، آلمان) ، اتحاد جماهیر شوروی ، چین و ژاپن. او در مورد نقاط قوت و ضعف اقتصادی و نظامی آنها بحث می کند و احتمالا بر وضعیت قدرت بزرگ آنها تأثیر می گذارد. توجه: این کتاب در سال 1987 ، قبل از سقوط اتحاد جماهیر شوروی ، قبل از سقوط دیوار برلین و قبل از اینکه چین با اتخاذ سیاست های (تا حدودی) بازار آزاد به تحول اقتصادی بزرگ خود دست یابد ، منتشر شد. بنابراین ، ممکن است تصور شود که این کتاب مدت زمان ماندگاری خود را به خوبی پشت سر گذاشته است. با این حال ، کاری که کندی متعهد می شود انجام دهد این نیست که در سال 1987 گزارشی از جهان باشد ، بلکه توصیف روندهای تاریخی است که بسیار قبل از 1987 است و با وضعیت مدعیان قدرت عالی از سال 1987 پایان می یابد. همچنین او چگونگی نقش عوامل بهم پیوسته قدرت اقتصادی و نظامی را در تلاش برای دستیابی یا حفظ وضعیت موجود نشان می دهد.

کتاب ظهور و سقوط قدرت های بزرگ


ویژگی های کتاب ظهور و سقوط قدرت های بزرگ

برنده جایزه تاریخ ولفسون سال 1989

پل کندی
پل مایکل کندی (متولد 17 ژوئن 1945) یک مورخ انگلیسی است که در زمینه روابط بین الملل، قدرت اقتصادی و استراتژی کلان تخصص دارد. وی کتابهای برجسته ای در مورد تاریخ سیاست خارجی انگلیس و مبارزات قدرت بزرگ منتشر کرده است. وی با تاکید بر اینکه چگونه کاهش قدرت اقتصادی منجر به کاهش وزن نظامی و دیپلماتیک می شود، بر تغییر قدرت اقتصادی که تحت تأثیر قدرت نظامی و دریایی قرار دارد، تأکید می کند.