کتاب قدرت فیلم

The Power of Film
کد کتاب : 35882
مترجم : خشایار قشقایی
شابک : 978-6226863353
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 469
سال انتشار شمسی : 1399
سال انتشار میلادی : 2006
نوع جلد : جلد سخت
سری چاپ : 1

معرفی کتاب قدرت فیلم اثر هاوارد سوبر

در کتاب قدرت فیلم، هاوارد سوبر، که بسیاری او را برجسته ترین استاد سینما در امریکا می دانند، با لحنی آموزگارانه و همزمان صمیمی، از الف تا یای فیلم را در قالب مدخل هایی موجز و پرمغز درس می دهد. کتاب حاضر به بررسی اصول و الگوهایی می پردازد که فیلم ها را محبوب و به یادماندنی می سازند و این اصول و الگوها مفید خواهند بود، هم برای کسانی که قصد فیلمسازی دارند و هم برای آن دسته از عاشقان سینما که می خواهند فیلم ها را بهتر بفهمند. هر مدخل این کتاب منحصربه فرد پیشاپیش الهام بخش و راهنمای چندیل نسل از بزرگترین فیلمسازان و نویسندگان هالیوود بوده است.
تک تک صفحات این کتاب حکیمانه و آزادی بخش مملو از فهم روشنی است که هاوارد سوبر از داستان گویی سینمایی دارد. و باید گفت بخش اعظم آن به نحوی حیرت انگیز خلاف چیزهایی است که به اصطلاح «همه می دانند»! این کتاب در یک کلام اثری ارزشمند و شایان توجه است. (فرانسیس فورکاپولا)
آنچه را که زمانی ارسطو برای درام انجام داد اکنون هاوارد سوبر برای فیلم انجام داده است. قدرت فیلم کتابی عمیق و موجز است و همزمان تجربۀ خواندنش نیز به نحوی معجزه آسا فرحبخش است. (دیوید کوپ، فیلمنامه نویس امریکایی)

کتاب قدرت فیلم

هاوارد سوبر
هاوارد سوبر، نویسنده و منتقد آمریکایی، از ترازاول‌ترین مدرسان سینما در جهان است. او موسس برنامۀ فیلم دانشگا یوسی‌ال‌ای است، یعنی جایی که پنجاه سال است در آن به هزاران فیلم‌ساز جوان در رشته‌های فیلمنامه‌نویسی، کارگردانی، تولید، تاریخ سینما، نظریۀ فیلم، و نقد فیلم درس می‌دهد. در دهه‌های اخیر بسیاری از دانشجویان سوبر به فیلمنامه‌نویسان شناخته‌شده‌ای تبدیل شده‌اند. از میان آثار او می‌توان به کتاب‌های نامه‌هایی به فیلم&zwnj...