کتاب رقص جهان

The Dancing Universe
از اسطوره های آفرینش تا انفجار بزرگ
کد کتاب : 35893
مترجم :
شابک : 978-6001171161
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 416
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 1997
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 3
زودترین زمان ارسال : 25 اردیبهشت

معرفی کتاب رقص جهان اثر مارسلو گلیسر

به محض پرداختن به مبدا شناسی یا مسئله آغاز هستی، متوجه این مطلب می شویم که در این راه با برخی مشکلات اساسی مواجه خواهیم شد. چگونه می توان به منشا و "علت" هر چیزی پی برد؟ اگر پاسخ این باشد که هر معلولی علتی دارد باز می توان پرسید که آن علت خود چگونه پدید آمده است و به همین ترتیب به عقب رفت. این همان تسلسل علل است که راه به جایی نمی برد. اگر گفته شود که قبل از "هستی"، "نیستی" وجود داشته است به صورت ضمنی "هستی" چیزی به نام "نیستی" را فرض کرده ایم و این خود نوعی تناقض گویی است.
"تصور کنید که جهان چیزی شبیه یک بازی بزرگ شطرنج است که بازیگران آن خدایان و ما تماشاگرانیم. ما قواعد بازی را نمی دانیم. آنچه را که ما مجازیم انجام دهیم تماشای بازی است. البته ما اگر مدتی کافی به تماشای بازی بنشینیم ممکن است سرانجام با معدودی از قواعد آشنا شویم. این قواعد بازی همان چیزی است که ما آن را فیزیک پایه می نامیم. "

کتاب رقص جهان

مارسلو گلیسر
مارسلو گلیسر متولد 19 مارس 1959، فیزیکدان و ستاره شناس برزیلی است. وی در حال حاضر استاد فیزیک و نجوم در کالج دارتموث است.او در سال 1981 لیسانس خود را از دانشگاه پونتیفیکای ریو دوژانیرو ، کارشناسی ارشد را در سال 1982 از دانشگاه فدرال ریودوژانیرو ، و دکترای خود را در سال 1986 از کالج کینگ لندن دریافت کرد. وی از سال 1991 در کالج دارتموث تدریس می کرد ، جایی که در سال 1999 جایزه ی فلسفه طبیعی اپلتون به او اعطا شد ، و در حال حاضر استاد فیزیک و نجوم است.