کتاب آفاق عرفان ابن عربی

Şeyh-i Ekber İbn Arabî Düşüncesine Giriş
نگاهی کلی به زندگانی و آثار
کد کتاب : 35906
مترجم :
شابک : 978-9643637767
قطع : وزیری
تعداد صفحه : 324
سال انتشار شمسی : 1399
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : 29 مرداد

معرفی کتاب آفاق عرفان ابن عربی اثر محمود ارول قلیچ

وجودشناسی ابن عربی نیز از این قاعده مستثنا نیست؛ زیرا نظریات او در باب وجود یکی از پیچیده ترین مباحث هستی شناسی به شمار می آید . وی از نظریه پردازان عرفان و صوفیانی است که در قرن ششم هجری می زیست. آراء و نظریات او در خصوص هستی و مراتب آن، زمینه خوبی است تا تحقیقی دقیق در این موضوع صورت گیرد. محمود ارول قلیچ نیز از پژوهش گرانی است که به این مهم دست زده و کتاب حاضر در حقیقت، گزارشی است در «وجود و مراتب آن» از نگاه ابن عربی.
از زمان تدوین مطالب این کتاب تا تنظیم دقیق آن برای چاپ، چهارده سال می گذشت. اما با این که مطالعات و همایش های بسیاری با محور ابن عربی برگزار شده بود، هیچ یک – به نظر نویسنده کتاب – دیدگاهی جدید در راستای تغییر خط سیر علمی تدوین اولیه عرضه نکرد. این مطلب به ارزش و اهمیت این کتاب می افزاید. البته با این که موضوع این کتاب یعنی بحث از حقیقت هستی و فهم آن، دغدغه ای فراگیر است که اندیشه هر انسانی را به تکاپو وامی دارد، اما خواننده ای می تواند بحث های آن را به درستی دریابد که با حوزه فلسفه و عرفان آشنایی درخوری داشته باشد.

کتاب آفاق عرفان ابن عربی

محمود ارول قلیچ
محمود ارول قلیچ (متولد 1961 ، استانبول -) استاد دانشگاه، دانشمند الهیات ، سفیر ترک می باشد.وی در سال 1961 در فاتح ، استانبول به دنیا آمد. در دبستان هورکا شیریف، دبیرستان وفا و دانشگاه استانبول تحصیل کرد. وی متاهل و دارای دو فرزند است. او انگلیسی، عربی، فارسی و فرانسه صحبت می کند.وی پس از فارغ التحصیلی از دانشکده علوم سیاسی دانشگاه استانبول، مدتی در خارج از کشور تحقیق کرد. قلیچ تحصیلات خود را در مقطع کارشناسی ارشد بر روی "عرفان اسلامی" متمرکز کرد.