کتاب پرده های نای

Strains of the Reed
(گزیده داستانهای مثنوی)، (2زبانه)
کد کتاب : 35918
مترجم : رینولد الین نیکلسون

شابک : 978-9643636708
قطع : پالتویی
تعداد صفحه : 1270
سال انتشار شمسی : 1393
نوع جلد : زرکوب
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : 3 تیر

معرفی کتاب پرده های نای اثر جلال الدین محمد بلخی(مولانا)

جایگاه مثنوی در آثار کلاسیک فارسی و در پیوند با آن ها به مثابه اثری ادبی همواره مورد بحث و بررسی بسیاری از پژوهشگران ادب فارسی بوده است. تا کنون گزیده های بسیاری از مثنوی و داستان های آن فراهم آمده و در دسترس علاقه مندان قرار گرفته است، اما هیچ کدام از آن ها گزیده داستان های مثنوی به صورت دو زبانه نبوده است.
خوشبختانه ترجمه واژه به واژه و بیت به بیت نیکلسون این امکان را میسر ساخته و تنظیم و آماده سازی متن دو زبانه را آسانتر کرده است.
مثنوی، منظومه ای است مملو از داستان های مفید و متنوع که با مطالب و نکته های اخلاقی و عرفانی و آیات و احادیث فراوان آمیخته شده است.

کتاب پرده های نای

جلال الدین محمد بلخی(مولانا)
جلال الدین محمد بلخی معروف به مولانا، مولوی و رومی، زاده ی 15 مهر 586 و درگذشته ی 4 دی 652 هجری شمسی، از مشهورترین و تأثیرگذارترین شاعران ایرانی است.جلال الدین محمد بلخی در بلخ زاده شد. پدر او مولانا محمد بن حسین، خطیبی معروف به بهاءالدین ولد و سلطان العلما، از بزرگان صوفیه و مردی عارف بود و نسبت خرقه ی او به احمد غزالی می رسید. وی در عرفان و سلوک سابقه ای دیرین داشت و چون اهل بحث و جدال نبود و دانش و معرفت حقیقی را در سلوک باطنی می دانست نه در مباحثات و مناقشات کلامی و لفظی، پرچمداران کلام و...
دسته بندی های کتاب پرده های نای