کتاب شبح در ماشین

The Demon in the Machine
چگونه شبکه های پنهانی اطلاعات راز زندگی را آشکار می کنند
کد کتاب : 36020
مترجم :
شابک : 978-6229503485
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 248
سال انتشار شمسی : 1399
سال انتشار میلادی : 2019
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 10 آذر

معرفی کتاب شبح در ماشین اثر پائول دیویس

"شبحی در ماشین" از "پل دیویس" نشان می دهد که "چگونه شبکه های پنهانی اطلاعات راز زندگی را آشکار می کنند".
آنگاه که داروین عزمش را برای توضیح منشأ گونه ها جزم کرد ، تلاشی برای پاسخ به این سوال عمیق صورت نداد؛ سوالی که می پرسد: زندگی چیست؟
برای چندین نسل ، دانشمندان تلاش کرده اند تا این سوال اساسی را درک کنند. زندگی واقعا مانند یک جادو به نظر می رسد: حتی یک باکتری ریزنقش نیز چنان عملکرد خیره کننده ای دارد که هیچ مهندسی نمی تواند با آن رقابت کند. با این وجود ، پیشرفت های چشمگیر در زیست شناسی مولکولی طی دهه های اخیر تنها به تعمیق این معما کمک کرده است. بنابراین آیا می توان زندگی را با فیزیک و شیمی امروزی توضیح داد ، یا اساسا به چیزی جدیدتر نیاز داریم؟
در این آنالیز نوین و گسترده ، "پل دیویس" ، فیزیکدان مشهور و سخنران بین المللی، به دنبال پاسخ هایی در زمینه ای بسیار جدید و سریع السیر است که فاقد نام می باشد. دامنه ای که در آن محاسبات ، شیمی ، فیزیک کوانتوم و نانوتکنولوژی با یکدیگر تلاقی می کنند. "پل دیویس" توضیح می دهد که در قلب این زمینه های گوناگون، مفهوم اطلاعات قرار گرفته است: کمیتی با توان متحد ساختن زیست شناسی با فیزیک ، و متحول کردن فناوری و پزشکی و حتی تاباندن نوری بر این پرسش کهن که آیا در جهان تنها هستیم؟ .
از ریشه های تاریک زندگی گرفته تا موتورهای ریزی که سلول های بدن ما را اداره می کنند ، "شبحی در ماشین" از "پل دیویس" سفری نفس گیر با منظره ی فیزیک ، زیست شناسی ، منطق و محاسبات است. "پل دیویس" با بافتن سرطان و هوشیاری ، کرم های دو سر و مسیریابی پرندگان ، نشان می دهد که چگونه ارگانیسم های زیستی اطلاعات را گردآوری می کنند و نظم را از هرج و مرج به ذهن متبادر می کنند و "چگونه شبکه های پنهانی اطلاعات راز زندگی را آشکار می کنند".

کتاب شبح در ماشین

پائول دیویس
پائول چارلز ویلیام دیویس (Paul Davies‎؛ زاده ۲۲ آوریل ۱۹۴۶) فیزیکدان اهل انگلستان، استاد در دانشگاه ایالتی آریزونا است.او به مؤسسه مطالعات کوانتومی در دانشگاه چپمن در کالیفرنیا وابسته است. علایق پژوهشی او در زمینه کیهان شناسی، نظریه میدان کوانتومی، و اخترزیست‌شناسی می‌باشد.در سال ۱۹۷۰، او دکترای خود را تحت نظارت مایکل جی سیتن و سیگورد در دانشگاه کالج لندن به پایان رسانید. او سپس تحقیقات فوق دکتری خود را در دانشگاه کمبریج گذراند.پژوهش‌های دیویس شامل فیزیک نظری، کیهان شناسی، ...
نکوداشت های کتاب شبح در ماشین
A gripping new drama in science ... if you want to understand how the concept of life is changing, read this.
یک درام جدید و جذاب علمی ... اگر می خواهید بفهمید مفهوم زندگی چگونه تغییر می کند ، این کتاب را بخوانید.
Professor Andrew Briggs, University of Oxford

قسمت هایی از کتاب شبح در ماشین (لذت متن)
من شیفته ی چیزی هستم که ارگانیسم ها را متمایز می کند، چیزی که ماده ی زنده را قادر به انجام کارهایی می کند که دور از دسترس ماده ی غیر زنده است. تفاوت از کجا می آید؟ حتی یک باکتری پست، رفتارهایی آن چنان شگفت و خیره کننده دارد که هیچ مهندس انسانی را یارای مقابله با آن نیست. حیات به معجزه می ماند و رازهای آن زیر لفافه ای از پیچیدگی غیر قابل نفوذپوشانده شده است. پیشرفت های عظیم زیست شناسی در دهه های اخیر فقط به عمق اسرار آن افزوده است. چه چیزی به موجودات زنده این شور و حرارت را می بخشد که آن ها را به گونه ای چشمگیر و خاص از دیگر سیستم های فیزیکی جدا کند؟ و خاستگاه تمام این ویژگی ها کجاست؟ اینها پرسش های زیادی هستند و همین طور پرسش هایی بزرگ. من بیشتر زندگی حرفه ای خود را مشغول این پرسش ها بوده ام. من زیست شناس نیستم، بلکه فیزیکدان و کیهان شناسم، بنابراین، رهیافت من در مواجهه با پرسش های بزرگ، احتراز از بیشتر پیچیدگی های فنی و دنبال کردن اصول اساسی است و این چیزی است که در کتاب حاضر انجام می دهم. سعی کرده ام روی معماها و مفاهیمی تمرکز کنم که در تلاش برای پاسخ دادن به این پرسش سوزان اهمیت دارند: حیات چیست؟ به هیچ وجه من نخستین فیزیکدانی نیستم که آن را می پرسد؛ من نقطه ی آغاز خود را مابین مجموعه ای از بحث های مشهور تحت عنوان حیات چیست؟ اروین شرودینگر، فیزیکدان کوانتومی بزرگ قرار می دهم که سه نسل پیش به پرسشی پرداخت که داروین از آن طفره رفته بود. اما تصور می کنم که ما اکنون در آستانه ی پاسخ دادن به پرسش شرودینگر هستیم و پاسخ در دورهی تماما جدیدی از علم به دست می آید. شکاف بزرگی که فیزیک و زیست شناسی را از هم جدا می کند - قلمرو اتمها و مولکول ها را از ارگانیسم های زنده - بدون مفاهیم بنیادین جدید، قابل پل زدن نیست. ارگانیسم های زنده هدف و مقصود دارند - محصول میلیاردها سال تکامل - در حالی که اتمها و مولکول ها، کورکورانه از قوانین فیزیک تبعیت می کنند. اما حیات باید نتیجه ی نوعی نظم باشد. هرچند نیاز به مفهوم سازی مجدد از حیات به منزله ی پدیده ای فیزیکی مورد توجه گستردهی جامعه ی علمی قرار گرفته، اما دانشمندان گاهی این واقعیت را که درک کامل ماهیت و منشأ حیات چقدر می تواند چالش برانگیز باشد، دست کم می گیرند.