کتاب مقتل مظلوم

Maqtal Mazlum
(2 زبانه)
کد کتاب : 36353
مترجم :
شابک : 978-9649736617
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 248
سال انتشار شمسی : 1399
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 17 آذر

معرفی کتاب مقتل مظلوم اثر مرتضی وافی

این کتاب با نام «مقتل مظلوم» تلفیقی از متون 30 مقتل و کتاب تاریخی است که عموما تا قرن یازدهم هجری و به بیش از تالیف کتاب بحارالانوار بر می گردد. آن هم کتاب هایی که در میان اهل علم موثر و مورد استفاده بوده است.
روایت این مقتل اختصاص به سحرگاه روز عاشورا تا لحظات شهادت حضرت سیدالشهدا در (حدود ده ساعت) داشته و در این میان به همراه برخی خطابه ها به نقل پاره ای از حالات و مقتل اصحاب الحسین و بنی هاشم نیز پرداخته است.
ترجمه این مقتل به زبانی شیوا و ساده نگاشته شده تا برای کسانی که در ایام و مناسبت ها اراده توسل و عرض ارادت دارند و با متن و واژه های ادبیات عرب آشنا نیستند نیز قابل استفاده باشد.

کتاب مقتل مظلوم

مرتضی وافی
اج مرتضی وافی در سال 1348 در یکی از محلات جنوبی شهر قم به نام «حسین آباد آذر» دیده به جهان گشود. دوران دبستان و راهنمایی را در مدرسه محمدیه گذراند و سپس به دبیرستان علوی پای گذاشت. « از سال اول دبیرستان درس خواندن در زیر خمپاره و راکت را شروع کردم. برای رفتن به جبهه به سن قانونی نرسیده بودم، جثه‌ام هم کوچک بود، اما نه شناسنامه‌ام را دست کاری کردم، نه قدم را بلند کردم بلکه پارتی‌بازی کردم!یعنی از امکانات پدرم استفاده کردم، ابوی بنده آیت‌الله وافی تولیت مسج...