کتاب راهنمایی و مشاوره شغلی و نظریه های انتخاب شغل

Career guidance and counseling
کد کتاب : 36572
شابک : 978-9642802906
قطع : وزیری
تعداد صفحه : 568
سال انتشار شمسی : 1399
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 29
زودترین زمان ارسال : ---

معرفی کتاب راهنمایی و مشاوره شغلی و نظریه های انتخاب شغل اثر عبدالله شفیع آبادی

اشتغال ضرورتی اجتناب ناپذیر برای زندگی سالم و رشد و خودکفایی جامعه است. در مقابل، بیکاری عامل مهمی در بروز آسیب های فردی و اجتماعی بحساب می آید. با افزایش بیکاری بر میزان جرایم و ناهنجاری ها و ناامنی در خانواده ها و جامعه افزوده می شود و در نهایت سلامت نظام اجتماعی با اختلال و نابسامانی های فراوان و متعدد مواجه می گردد. از این رو، اشتغالزایی و کاستن از بیکاری یکی از مناسب ترین روش های تامین سلامت جامعه و خانواده و مبارزه با جرایم و آسیب ها و ناامنی های فردی و اجتماعی است. کاریابی و به کارگماری مناسب افراد از هدف های مهم راهنمایی و مشاوره شغلی محسوب می شوند. به شیوه های گوناگون از جمله کارآفرینی و کار در منزل و شرکت های تعاونی می توان برای بیکاری شغل ایجاد کرد. همچنین برای جلوگیری از اتلاف سرمایه کشور و عمر انسان ها، لازم است هر کس در جایگاه مناسب با ویژگی هایش به کار گمارده شود.
محتوای کتاب در دو قسمت مجزا و در عین حال مرتبط با هم تهیه و تدوین شده است. در قسمت اول صرفا مطلب مربوط به کلیات راهنمایی و مشاوره شغلی در 19 فصل ارایه گردیده است. مطالب این قسمت برای کمک به کلیه کسانی که درصدد آشنایی و شناخت، اجرا و عمل، برنامه ریزی، و تدریس در زمینه راهنمایی و مشاوره بطور عام هستند تهیه شده است. اطلاع و آگاهی عمیق از مطالب این قسمت برای درک قسمت دوم (نظریه های انتخاب شغل) ضروری است.

کتاب راهنمایی و مشاوره شغلی و نظریه های انتخاب شغل

عبدالله شفیع آبادی
عبدالله شفیع‌آبادی در بیست وپنجم اسفند ۱۳۲۲ شمسی در شهرستان بجنورد (مرکز استان خراسان شمالی) به دنیا آمد. تحصیلات ابتدائی و متوسطه را در همان شهرستان به پایان رسانید و درسال ۱۳۴۲ در رشته ریاضی از دبیرستان همت فارغ التحصیل شد. با عنوان معلّم تا سال ۱۳۴۴ خدمت سربازی خود را انجام دادم و بلافاصله در آموزش وپرورش شهرستان کرج استخدام شد. با شرکت در کنکور سال ۱۳۴۵در دانشگاه ابوریحان بیرونی با احراز رتبه ممتاز پذیرفته شد و در سال ۱۳۴۸در رشته کارشناسی مشاوره و روانشناسی با احراز رتبه ممتاز فارغ ا...
دسته بندی های کتاب راهنمایی و مشاوره شغلی و نظریه های انتخاب شغل