کتاب تئاتر مستند

Documentary theater
(مجموعه مقالات)
کد کتاب : 36740
شابک : 978-6005193787
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 358
سال انتشار شمسی : 1399
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : 2 بهمن

معرفی کتاب تئاتر مستند اثر محمد منعم

تئاتر مستند این روزها یکی از انواع رایج تئاتر در نقاط مختلف جهان است. از زادگاهش، آلمان گرفته تا آمریکا و حتی آفریقا شاهد انواع تئاتر مستند هستیم. اما ما درباره ی تئاتر مستند و پایه و اساس تئوریک آن چه می ­دانیم؟ تقریبا هیچ.
کتاب «تئاتر مستند» مجموعه مقالاتی است درباره ی تئاتر مستند که از منابع مختلف، معتبر و به روز این حوزه، گردآوری و به فارسی برگردانده شده است. در این کتاب سیر و تحول تئاتر مستند از زادگاهش، آلمان تا دیگر نقاط جهان که امروزه این نوع تئاتر رایج است، بررسی می شود.
این کتاب، هم چنین با نشان دادن تغییرات فرمی و محتوایی که در طول زمان و با جابجایی­ های جغرافیایی بر متون مستند رفته، درک و دریافت کلاسیکی را که از تئاتر مستند داریم، کنار گذاشته و ما را با مفهوم مدرن و امروزی این نوع از تئاتر آشنا می کند. به عبارت دیگر در این کتاب با مبانی نظری تئاتر مستند، سیر و تحول ابعاد مختلف این نوع تئاتر، و در نهایت فرم و محتوای رایج وامروزین آن آشنا می شویم.

کتاب تئاتر مستند

محمد منعم
محمد منعم در سال 1363 در تهران متولد شد. منعم در سال 1382 وارد دانشگاه سوره شد و به تحصیل در رشتۀ ادبیات نمایشی پرداخت. او فوق لیسانس خود را در رشتۀ سینما از دانشگاه سینما تئاتر گرفت.