لاموزیکا

تجربه های کوتاه
La musica

مشخصات کتاب لاموزیکا
مترجم :
شابک :9786002296016
قطع :پالتویی
تعداد صفحه :43
سال انتشار شمسی :1397
نوع جلد :شومیز
سری چاپ :1
زودترین زمان ارسال :3 مرداد

معرفی کتاب لاموزیکا اثر مارگریت دوراس | ایران کتاب

این کتاب نمایشنامه ای است که در آن داستان یک زوج در یک هتل روایت می شود. آن ها ساعت ها باهم حرف می زنند بدون اینکه اتفاق خاصی را شاهد باشیم. نیمۀ اول این شب به مجادله و مشاجره می گذرد… اما نیمه دوم این طور نیست، حال و هوای هردوشان عوض می شود، هر دو دچار افسردگی هستند، افسردگی ناشی از فراق. با شروع روز، ماجرای این زوج اجبارا به پایان می رسد. پیش از برآمدن آفتاب، آخرین لحظه ها، به شدت دهشتناک به نظر می رسد و خواننده را میان این سکوت وحشتناک رها می کند. خود نویسنده درباره این کتاب می گوید:

دقیقا بیست سال بین لاموزیکا و لاموزیکای دوم زمان گذشته است. برای این پردۀ دوم بیست سال شوق به دل داشتم. صدای شکستۀ پردۀ دوم بیست سال توی گوشم بود، صدای بی طنین شده از خستگی شب بی خوابی. نکتۀ آخر این که این دو همیشه در حال و هوای ایام دلباختگی جوانی اند؛ و هراسان. باری، گاهی آدم موفق می شود چیزی بنویسد!

کتاب لاموزیکا

مارگریت دوراس
مارگریت دوراس با نام کامل مارگریت ژرمن ماری دونادیو، نویسنده و فیلم ساز فرانسوی است. برخی از منتقدان ادبی لقب «بانوی داستاننویسی مدرن» را به او دادهاند. او در طول دوران فعالیت ادبی و هنری خود، بیش از ۱۹ فیلم ساخت و ۶۰ کتاب شامل رمان، داستان کوتاه، نمایشنامه، اقتباس، فیلمنامه نوشت.دوراس در ۴ آوریل ۱۹۱۴ در خانوادهای فرانسوی در هندوچین، مستعمره ی سابق فرانسه و ویتنام فعلی زاده شد. او دو برادر بزرگتر از خود داشت. در سال ۱۹۲۹، مارگریت به منظور تحصیل در دوره ی دبیرستان به سایگون رفت. در همان زمان ب...