کتاب عشق

Love

مشخصات کتاب عشق
مترجم :
شابک : 978-600-8277-02-6
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 272
سال انتشار شمسی : 1395
سال انتشار میلادی : 2002
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 24 فروردین

تونی موریسون برنده ی جایزه ی نوبل ادبیات سال 1993

معرفی کتاب عشق اثر تونی موریسون

این رمان مسحورکننده از برنده ی جایزه ی نوبل ادبیات، تونی موریسون، بسیار یادآور آثار ویلیام فاکنر است و به عشق و نفرت، قدرت و فساد، و مسائل مربوط به رنگ پوست و طبقه ی اجتماعی در زندگی سه نسل از زنان سیاه پوست در یک محله ی ساحلی رو به زوال می پردازد. زندگی بیل کوزی، پر بود از ابراز علاقه و محبت زنان بسیار زیادی که حاضر بودند برای جلب توجه او، دست به هر کاری بزنند. اما به نظر می رسد که مرگ کوزی نه تنها پایانی بر این ابراز علایق نبوده، بلکه باعث به وجود آمدن تنازعات و کشمکش های بعضا خشونت آمیزی بین همسر، دختر، نوه، کارمند و معشوقه ی او نیز شده است. هر کدام از شخصیت های اصلی کتاب، خاطرات و اموال کوزی را متعلق به خود دانسته و از هیچ چیز-از دسیسه چینی گرفته تا اعمال خشونت-برای تصاحب آن دریغ نمی کنند. تونی موریسون با نوشتن رمان عشق، اثری زیرکانه، خنده دار، هیجان انگیز و تأثیرگذار خلق کرده است.

کتاب عشق

تونی موریسون
تونی موریسون، زاده ی 18 فوریه ی 1931، نویسنده، فمینیست و استاد دانشگاه آمریکایی و برنده ی جایزه ی ادبی نوبل ۱۹۹۳ است که آثارش به خاطر فضای حماسی، دیالوگ های زنده و تصویر کردن شخصیت های سیاهپوست آمریکایی مشهور هستند. او نخستین زن سیاهپوستی است که کرسی ای به نام خود در یکی از دانشگاه های بزرگ آمریکا (دانشگاه پرینستون) دارد. وی هم چنین، اولین زن سیاهپوست آمریکایی است که جایزه ی نوبل را دریافت کرده است.
نکوداشت های کتاب عشق
Like love at first sight, it has the ability to startle.
این اثر همانند عشق در نگاه اول، شوکه کننده و شگفت آور است.
Boston Globe Boston Globe

A deeply affecting work by a Great American Novelist.
اثری عمیقا تأثیرگذار از یک رمان نویس آمریکایی بزرگ.
Atlanta Journal

A marvelous work.
اثری حیرت انگیز.
Los Angeles Times Los Angeles Times

قسمت هایی از کتاب عشق (لذت متن)
نفرت چه کارها که نمی کند! همه چیز جز خود را می سوزاند، و مصیبت آدم هر چه می خواهد باشد، چهره اش دقیقا مثل چهره ی دشمنش می شود.

شناختن آدم ها خیلی سخت است. تنها چیزی که می شود در موردش حرف زد، رفتار آدم هاست.

هیچ وقت فکر نکن که تنهایی. هیچ وقت. بدان گاهی اوقات رفتن از ماندن دل و جرأت بیشتری می خواهد.