کتاب ریچارد سورژ

An Impeccable Spy
(جاسوس ویژه استالین)
  • 10 % تخفیف
    90,000 | 81,000 تومان

  • موجود
  • انتشارات: خوب خوب
    نویسنده:
کد کتاب : 37505
مترجم :
شابک : 978-6226983945
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 574
سال انتشار شمسی : 1399
سال انتشار میلادی : 2019
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 13 بهمن

معرفی کتاب ریچارد سورژ اثر اوون متیوس

ریچارد سورژ به گفتۀ خالق شخصیت جیمز باند، مخوف ترین جاسوس تاریخ است؛ مردی آلمانی روسی که تقدیر در سال های بین جنگ اول و دوم جهانی، او را در کشاکش بیرونی میان کمونیسم و نازیسم قرار داد. تهدید به بازداشت و خیانت نزدیکان هیچ تأثیری نداشت بر انجام رسالت ریچارد که بین جدال درونی میان حیات پنهان کارانۀ یک جاسوس و زندگی بی آلایش یک پژوهشگر قرار گرفته بود، تا جایی که مورد سوءظن روسای بلندپایۀ خود در سرزمین مادری اش یعنی روسیه قرار گرفت. با این همه اطلاعات ناب و باورنکردنی او بود که به لطف نفوذش در میان سرکرده های آلمان، روسیه و ژاپن، تأثیری شگفت بر نتیجه جنگ جهانی دوم گذاشت.
اوون متیوس در کتاب حاضر کوشیده برای نخستین بار زندگی بزرگترین جاسوس استالین را از سه زاویه دید روسی، آلمانی و ژاپنی روایت کند و تصویری واقع بینانه از مردی که خود را شوالیه ای متقلب و زادۀ رمانتیسیسم آلمانی می انگاشت، ارائه دهد؛ جاسوسی که زنان را با همه زیبایی شان می ستود و برای فریب دل های ساده انگار حدومرزی نمی شناخت.

کتاب ریچارد سورژ

اوون متیوس
اوون متیوس (متولد 1971) نویسنده، مورخ و روزنامه نگار انگلیسی است. اولین کتاب او با نام "فرزندان استالین" در لیست کوتاه جایزه کتابهای گاردین 2008، جایزه اورول برای نویسندگی سیاسی و جایزه فرانسه مدیسیس اترنج قرار گرفت. کتاب های وی به 28 زبان ترجمه شده است. وی رئیس دفتر سابق مسکو و استانبول برای مجله نیوزویک است.اوون متیوس سدر سال 2010 در آمریکا متولد شد. وی در مدرسه وست مینستر تحصیل کرد و در کریست چرچ، آکسفورد تاریخ مدرن را تحصیل کرد.