کتاب طراحی نشانه

Logography
مبادی مباحث کارشناسی طراحی گرافیک در ارتباط تصویری (طراحی نشانه)
کد کتاب : 37514
شابک : 978-9643188245
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 108
سال انتشار شمسی : 1399
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : 12 بهمن

معرفی کتاب طراحی نشانه اثر مسعود سپهر

نشانه چیست؟ واژه «نشان» و «نشانه» به هر چیز محسوسی گفته می شود که ما را از وجود،یا احتمال وجود،حضور،واقعیت و حالت چیز دیگری مطلع می کند.بخش مهمی از روابط انسانی متکی بر نشانه هاست. در علوم انسانی و سایر رشته های علمی نی نشانه های تخصصی بسیاری وجود دارند. اما...نشانه در ارتباط تصویری نه تنها مخاطبان را از وجود یا حضور موضوعی دیگر مطلع می کند؛ بلکه مهم تر از آن،به موضوع شخصیت و هویت می دهد.
در این کتاب به مباحث نظری و مفاهیم کلی درباره نشانه نپرداخته ایم، بلکه به شرایط و چگونگی ساخت و ساز نشانه در روند طراحی گرافیک توجه کرده ایم و اینکه یک نشانه در ارتباط تصویری باید چه خصوصیاتی داشته باشد،در طراحی آن باید به چیزهایی توجه کنیم،و برای رسیدن به به یک نشانه مناسب باید طراحی آن از چه مراحلی بگذرد.با این هدف،مباحث آموزشی کتاب را مثال ها و تمرین هایی مناسب برای طراحی نشانه در ارتباطات تصویری همراهی می کنند.

کتاب طراحی نشانه

مسعود سپهر
مسعود سپهر متولدشهریور 1335 تهران،فارغ التحصیل کالج چاپ لندن 1356 انگلستان،کارشناس طراحی گرافیک تایپوگرافیک و برنامه ریزی چاپ 1356،کارشناس ارشد ضریب 19 1372،دکترای حرفه ای (وزارت فرهنگ و آموزش عالی)،فارغ التحصیل دوره ی آموزش تکمیلی از مرکز آموزش اَپِل، پاریس فرانسه، 1372 می باشد.