کتاب بازمانده

Survivor
کد کتاب : 37708
مترجم :
شابک : 978-6004055918
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 368
سال انتشار شمسی : 1400
سال انتشار میلادی : 2017
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : 3 آبان

معرفی کتاب بازمانده اثر انعام کجه جی

دختری ایرانی که در کودکی به عراق می رود، به مجامع و محافل سطح بالای سیاسی راه می یابد و آن چنان با اسرار و پشت پرده های سیاست درمی آمیزد که زندگی خودش نیز به رازی بزرگ بدل می شود؛ رازی بزرگ برای زنی دیگر که از شکنجه های رژیم سابق عراق به فرانسه گریخته و زندگی اش هیچ شباهتی به زندگی پرتب و تاب این زن، تاج الملوک، ندارد.
شباهت این دو زن اما در بینشی است که هر یک به روشی از اوضاع سیاسی جهان به دست آورده اند و در جای جای رمان، آثارش را می توان در رفتار و گفتارشان دید، «در کشورهایی که از کودتاها احساس خوشبختی می کنند، سرنوشت حاکمان میان چوبهٔ دار و صندلی ریاست در نوسان است.»

کتاب بازمانده

انعام کجه جی
انعام کجه جی در محلهٔ «الکراده» در بغداد سال ۱۹۵۲ میلادی به دنیا آمد. او روزنامه‌نگار و رمان‌نویس عراقی است. انعام نامزد جایزه بوکر جهان عرب و موفق به کسب جایزه "لاگادر" فرانسه شده‌است.انعام در بغداد پایتخت عراق متولد شد و رشتهٔ روزنامه‌نگاری را در دانشگاه گذراند. قبل از مهاجرت به پاریس و تحصیل در دانشگاه سوربون فرانسه، در روزنامه‌ها و رادیو بغداد مشغول بود و در سال ۱۹۸۶ فوق‌لیسانس و دکترای روزنامه‌نگاری را از دانشگاه سوربن دریافت کرد. کجه‌ج...