کتاب بچه های ژیواگو

Zhivago's Children
کد کتاب : 37987
مترجم :
شابک : 978-9641650591
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 588
سال انتشار شمسی : 1399
سال انتشار میلادی : 2009
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : 30 دی

معرفی کتاب بچه های ژیواگو اثر ولادیسلاو زوبوک

«بچه های ژیواگو؛ آخرین نسل روشنفکران روسیه» نوشته وولادیسلاو زوبوک یک روایت تاریخی و درواقع تحقیقی است درباره نقش فرهیختگان روسیه در فروپاشی نظام بلشویکی این کشور. ماجرای کتاب درباره حوادث سال ۱۹۹۰ روسیه است که رژیم کمونیستی را در آن کشور تغییر داد. زوبوک در این کتاب نشان می دهد که روشنفکران و اهل ادبیات در روسیه مجری اصلی این تحول بودند.
زمانی که دکتر ژیواگوی پاسترناک منتشر شد تحولی بزرگ در طبقه روشنفکر روسیه پدیدار شد و افراد زیادی به سخن آورد و کتاب زوبوک درباره کسانی است که دکتر ژیواگو را خواندند، چشم و گوششان باز شد و تحولات دیگری آفریدند.
کتاب روایت تغییر رژیم کمونیستی روسیه با تأکید بر نقش نویسندگان و «ادبیات» در آن روزهاست و بیش از آنکه روایت تاریخی روسیه آن دوران باشد، یادآور این جمله ژیل دلوز است که: «اگر ادبیات بمیرد، جنایت است».

کتاب بچه های ژیواگو

ولادیسلاو زوبوک
ولادیسلاو زوبوک (متولد 16 آوریل 1958) استاد تاریخ بین الملل در مدرسه اقتصاد لندن و رئیس برنامه امور بین الملل روسیه در LSE IDEAS است. زوبوک متخصص تاریخ جنگ سرد و روسیه قرن بیستم است که کتابهایی مانند "امپراتوری شکست خورده: اتحاد جماهیر شوروی در جنگ سرد از استالین تا گورباچف" (2007) و "بچه های ژیواگو: آخرین روشنفکران روسی" (2009) را نوشته است.