کتاب تجزیه و تحلیل و شرح ردیف موسیقی ایران

Iranian music
کد کتاب : 38096
شابک : 978-9641650980
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 480
سال انتشار شمسی : 1399
نوع جلد : جلد سخت
سری چاپ : 6
زودترین زمان ارسال : 13 بهمن

معرفی کتاب تجزیه و تحلیل و شرح ردیف موسیقی ایران اثر فرهاد فخرالدینی

کتاب «تجزیه و تحلیل و شرح ردیف موسیقی ایران» در ۲۰ فصل تدوین شده که فصل اول آن «دانستنی های لازم» است که در آن، فواصل موسیقی ایرانی، وزن و ریتم در موسیقی ایرانی و طرز اجرای تکیه ها، بررسی شده اند.
«ردیف و تایخچه آن»، «دستگاه و مقام موسیقی قدیم ایران»، «دوازده مقام اصلی»، «طبقات هفده گانه موسیقی قدیم»، «آوازات ستّه (شش آواز)»، «شعبات بیست و چهارگانه»، «مبداء و محطّ خوانندگی»، «موسیقی ایرانی از دوره قاجار به بعد»، «دایره ملودی در ردیف موسیقی ایران»، «بداهه پردازی» عناوین برخی از فصل های این کتاب هستند.
۹ فصل دیگر کتاب هم به شرح و تحلیلی مفصل از ۷ دستگاه موسیقی ایرانی و تمام گوشه ها و نغمه های آنها اختصاص دارد. تصاویر موسیقی دانان قدیمی ایران همراه با دست نوشته های نویسنده کتاب بخش پایانی این کتاب را تشکیل می دهد.

کتاب تجزیه و تحلیل و شرح ردیف موسیقی ایران

فرهاد فخرالدینی
فرهاد فخرالدینی زنوز (زادهٔ ۲۱ اسفند ۱۳۱۶ در تبریز) موسیقی‌دان، آهنگساز و رهبر ارکستر اهل ایران است. او به مدت ۱۱ سال رهبر ارکستر ملی ایران بود و هم‌اکنون یکی از اعضای شورای عالی خانه موسیقی ایران است.پدرش محمدعلی فخرالدینی متخلص به «محزون» (۱۳۶۵–۱۲۷۸)، از شعرای آذربایجان بود که نزد مردم آن سرزمین از احترام خاصی برخوردار بود. برادر بزرگش فخرالدین فخرالدینی، عکاس نامدار پرتره است. برادر کوچکترش فاروق فخرالدینی ضمن اشتغال به حرفه عکاسی، از ورزشکاران بنام بوده و سال&z...
دسته بندی های کتاب تجزیه و تحلیل و شرح ردیف موسیقی ایران