کتاب قلمرو این عالم

The Kingdom of This World
کد کتاب : 38167
مترجم :
شابک : 978-6005906455
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 176
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 1949
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 3
زودترین زمان ارسال : 15 آذر

معرفی کتاب قلمرو این عالم اثر آله خو کارپانتیه

آلخو کارپانتیه نخستین کسی بود که اصطلاح رئالیسم جادویی را در نوشته هایش استفاده کرد. او در مقدمه کتاب "قلمرو این عالم" از اصطلاح واقعیت شگفت انگیز استفاده می کند که به نوعی یادآور اصطلاح رئالیسم جادویی است که از قرن 20 رواج پیدا کرد.
قلمرو این عالم (The Kingdom of This World) رمانی در ژانر رئالیسم جادویی است که بازآفرینی تخیلی گذشته خشونت بار مردم هائیتی و فرمانروایی پرتلاطم آنری کریستف را به تصویر می کشد. کتاب روایتگر مردم هائیتی است که هم زمان با انقلاب کبیر فرانسه به خیابان ها می آیند و علیه برده داری سفیدپوست ها شورش کرده و آن را سرنگون می کنند. سیاهپوستی به نام کریستوفر بر سر کار می آید که چند برابر ظالم تر و متجاوزتر است.
این روایت تاریخی، پس زمینه ی داستان است که در سرنوشت فردی شخصیت ها رقم می خورد و داستان پیش می رود. قلمرو این عالم با ترکیب جذابیت های شاعرانه و تکنیک های روایی درخشان، از منظر دیگری نیز مورد اهمیت قرار می گیرد و آن نگاه اخلاقی نویسنده در باب ماهیت قدرت است.
از دیگر آثار آلخو کارپانتیه (Alejo Carpentier) که یکی از مشهورترین رمان نویسان آمریکای لاتین است، می توان به کتاب های "گام های گمشده"، "انفجار در کلیسای جامع"، "شکار انسان"، "کنسرت باروک" و... اشاره کرد.

کتاب قلمرو این عالم

آله خو کارپانتیه
آله خو کارپانتیه (۱۹۸۰ - ۱۹۰۴) در شهر لوزان سوییس به دنیا آمد. پدرش معماری فرانسوی و مادرش معلم زبان روسی بود. وقتی هشت ساله بود، پدر و مادرش به کوبا رفتند. کارپانتیه در دانشگاه هاوانا مشغول تحصیل معماری شد، اما وقتی پدر و مادرش از هم جدا شدند، تحصیل را کنار گذاشت و وارد کار نقد سیاسی و فرهنگی شد. کارپانتیه انقلابی در رمان «آمریکای لاتین» به پا کرد. او ناتورالیسم را به اوج رساند و خالق رئالیسم جادویی بود. «گام های گمشده»، «نیایش بهار»، «استفاده از روش»، «انفجار در کلیسای جامع»، «شکار انسان»، ...