کتاب فلسفه ادبیات

The Philosophy of Literature
کد کتاب : 38183
مترجم :
شابک : 978-6008547846
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 602
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 2008
نوع جلد : جلد سخت
سری چاپ : 3
زودترین زمان ارسال : 4 بهمن

معرفی کتاب فلسفه ادبیات اثر پیتر لامارک

چرا بعضی از رمان ها و شعرها و نمایشنامه ها «اثر هنری» به شمار می آیند، اما بعضی نه؟ چه وقت یک متن مکتوب «ادبیات» می شود؟ و این چه معنا و اهمیتی به آن متن می دهد؟ چرا «ادبیات» برای ما مهم است؟ نقد ادبی، در شکل رایج خود، گاهی می کوشد به این پرسش ها پاسخ دهد، اما رویکرد فلسفی امکان بررسی دقیق تر و رسیدن به بینش های عمیق تر دربارۀ ماهیت بنیادی ادبیات را فراهم می آورد.
فلسفۀ ادبیات شاخه ای نسبتا نوپا در زیبایی شناسی تحلیلی است و این کتاب شامل بررسی و معرفی جامعی از مباحث طرح شده در این حوزه است. نویسندۀ کتاب، پیتر لامارک، چهره ای مشهور و محققی پیشرو در این زمینه است. از جمله بحث های اصلی طرح شده در کتاب می توان به این ها اشاره کرد: مفهوم ادبیات به مثابۀ شکلی از هنر، ماهیت و شأن هستی شناختی آثار ادبی، شکل های تفسیر ادبی و ارزیابی آن، نقش صدق و معرفت در ارزیابی آثار ادبی، و ارزش ادبی.

کتاب فلسفه ادبیات

پیتر لامارک
پیتر لامارک (Peter Lamarque) (زاده ۲۱ مه ۱۹۴۸) فیلسوف هنر انگلیسی با گرایش فلسفه تحلیلی است. از سال ۲۰۰۰ استاد دانشگاه یورک در انگلستان بوده‌است. او بیشتر به خاطر نوشته‌هایش در فلسفه ادبیات و نقش احساس انسان در آثار ادبی شناخته شده است.از این نویسنده کتاب فلسفۀ ادبیات توسط میثم محمد امینی به فارسی ترجمه شده است و می توان ان را از جامع‌ترین کتاب های ترجمه شدۀ حال حاضر درباره فلسفه ادبیات دانست.لامارک مدرک کارشناسی خود را در فلسفه و ادبیات انگلیسی از دانشگاه آنگلیا شرقی دریافت کر...