کتاب به جهنم و جاهای دیگر

Hell and Other Destinations
دفترچه ی خاطرات قرن بیست و یکم
کد کتاب : 38199
مترجم :
شابک : 978-6002537133
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 432
سال انتشار شمسی : 1399
سال انتشار میلادی : 2020
نوع جلد : جلد سخت
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 4 بهمن

معرفی کتاب به جهنم و جاهای دیگر اثر مادلین آلبرایت

آلبرایت در جایی از کتاب، با غرور تمام از گرفتن مدال آزادی رییس جمهور می گوید و در جایی دیگر، بی پرده از انتقاداتی حرف می زند که در این سال ها بر او وارد شده است. او همه چیز را کنار هم می نشاند و از خیر ضعف هایش هم نمی گذرد. در این کتاب هم سخن از تلاش های او برای گسترش اتحاد امریکا و هم پیمانان اروپایی اش رفته و هم از فاجعة حقوق بشری که در نتیجة تحریم های امریکا در عراق رخ داد. تصویری ظریف، دقیق و جاندار از زندگی یک دیپلمات که با شفافیت و صداقت تمام توصیف شده.

با خواندن این کتاب کوره ی دمانی را می بینید که انگار هیچ وقت از تاب و توان نمی افتد و همچنان در دهه ی هشتم زندگی به فکر فردایی متفاوت است. خاطراتی شیرین که هم رنگی از افتخار دارند و هم بویی از شکست. روایتی شخصی، شیرین، صادقانه و دقیق، از سالیان گذشته ی زندگی آلبرایت که به روشنی نشان می دهد بیهوده نیست که نام او تا همیشه در تاریخ امریکا به یادگار مانده.

کتاب به جهنم و جاهای دیگر

مادلین آلبرایت
مادلین کربل آلبرایت (به انگلیسی: Madeleine Korbel Albright) وزیر امور خارجه سابق ایالات متحده آمریکا بود. او نخستین زنی بود که به عنوان وزیر امور خارجه آمریکا انتخاب شد. آلبرایت در سال ۲۰۱۲ نشان افتخار آزادی رئیس‌جمهوری را دریافت کرد.