کتاب جزیره

The Island
  • 5,000 تومان

  • تمام شد ، اما میاریمش 😏
  • انتشارات: نیلوفر نیلوفر
    نویسنده:
کد کتاب : 38350
مترجم :
شابک : 964-4481038
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 640
سال انتشار شمسی : 1363
سال انتشار میلادی : 1962
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : ---

معرفی کتاب جزیره اثر روبر مرل

واقعه ای که در اصل الهام بخش این داستان است واقعه ای است تاریخی در پایان قرن هیجدهم تنی چند از شورشیان کشتی بونتی از تاهیتی گریختند چون نیروی دریایی انگلیس می توانست هر آن به آسانی آن ها را بیابد.
آنها در دل اقیانوس آرام جزیره ای کوچک و گمنام را کشف کردند و به خاطر وضعیت ساحل صعب العبورش نام پیت کرن ( تل سنگی) را بر آن نهادند.
این جزیره خاک حاصلخیزی داشت و اگر شورشیان با بومیانی که از تاهیتی با خود برده بودند به نبرد بر نمی خاستند....
روبرت مرْل رمان نویس فرانسوی در تبسا در کشور الجزایر متولد شد و دوران کودکی را در این کشور گذارند و مدارج عالیه را کشور فرانسه طی کرد و توانست در رشته ادبیات دکتری بگیرد.
او در زمان جنگ جهانی دوم توسط نیروی ها آلمانی دستگیر شد و مدتی را در زندان گذراند.اولین اثر وی در سال ۱۳۴۹ با نام شنبه و یکشنبه در کنار دریا منتشر کرد.مرل در ۲۸ مارس ۲۰۰۴ در منزل شخصیش در حومه پاریس بر اثر حمله قلبی درگذشت....

کتاب جزیره

روبر مرل
روبر مرْل، زاده ی 28 اوت ۱۹۰۸ و درگذشته ی ۲۸ مارس ۲۰۰۴، یک رمان نویس فرانسوی بود.او در تبسا در کشور الجزایر متولد شد و دوران کودکی را در این کشور گذارند و مدارج عالیه را در کشور فرانسه طی کرد و توانست در رشته ی ادبیات دکتری بگیرد. در زمان جنگ جهانی دوم توسط نیروی های آلمانی دستگیر شد و مدتی را در زندان گذراند. اولین اثر وی در سال ۱۳۴۹ با نام شنبه و یکشنبه در کنار دریا منتشر شد. مرل در ۲۸ مارس ۲۰۰۴ در منزل شخصیش در حومه ی پاریس بر اثر حمله ی قلبی درگذشت. در سال ۱۳۵۲ کتاب «مرگ کسب و کار من» از ...