کتاب کتاب اوهام

The Book of Illusions
کد کتاب : 3838
مترجم :
شابک : 978-964-8838-26-8
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 342
سال انتشار شمسی : 1399
سال انتشار میلادی : 2002
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 7
زودترین زمان ارسال : 15 فروردین

پل استر از نویسندگان پرفروش آمریکا

معرفی کتاب اوهام اثر پل استر

کتاب اوهام، رمانی نوشته ی پل استر است که اولین بار در سال 2002 به انتشار رسید. استاد دانشگاه ورمونت، دیوید زیمر، شش ماه پس از از دست دادن همسر و دو پسر کوچکش، زندگی خود را در دریایی از الکل، غم و ترحم نسب به حال خودش سپری می کند. یک شب، او به شکلی اتفاقی با بخشی از فیلمی فراموش شده از کمدین فیلم های صامت، هکتور مان، رو به رو می شود. زیمر به شدت به این کمدین علاقه پیدا می کند و راهی سفری به دور دنیا می شود تا برای نوشتن کتابی درباره ی این شخصیت اسرارآمیز که در سال 1929 ناگهان ناپدید شد، تحقیق کند. زمانی که این کتاب یک سال بعد به انتشار می رسد، نامه ای به در خانه ی زیمر فرستاده می شود که آدرسش متعلق به شهری کوچ در نیومکزیکو است. در این نامه از زیمر دعوت شده تا هکتور را ملاقات کند. زیمر برای رفتن به این شهر با تردید رو به رو است تا این که زنی مرموز یک شب زنگ خانه اش را به صدا درمی آورد و زندگی او را برای همیشه تغییر می دهد.

کتاب کتاب اوهام

پل استر
پل استر، زاده ی 3 فوریه ی 1947، نویسنده ای آمریکایی است. استر پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه کلمبیا در سال 1970، به پاریس رفت و به ترجمه ی آثار ادبی فرانسوی روی آورد. او از زمان بازگشت خود به آمریکا در سال 1974، کتاب های شعر، مقاله و رمان های متعددی را به چاپ رسانده است. آثار پل استر به بیش از چهل زبان ترجمه شده اند.
نکوداشت های کتاب اوهام
Auster will be remembered as one of the great writers of our time.
استر به عنوان یکی از بزرگترین نویسندگان عصر ما در یادها خواهد ماند.
San Francisco Chronicle San Francisco Chronicle

A haunting feat.
شاهکاری به یاد ماندنی.
The New York Times

This noirish, layered tale will keep you guessing to the very end.
این داستان نوآرگونه و چندلایه وادارتان خواهد کرد که تا انتها به حدس زدن ادامه دهید.
Time Out New York

قسمت هایی از کتاب اوهام (لذت متن)
برای این که جلوی خودم را بگیرم باید از حقیقت چشم بپوشم، و اگر این کار را بکنم، تمام چیزهای خوب در من می میرند.

آدم زمانی شروع می کند، و وقتی قرار است همه چیز تمام شود، دیگر مهم نیست چه قدر از نقطه ی آغاز دور شده است. فکر می کردم تو می توانی نجاتم دهی، فکر می کردم می توانم مال تو باشم.

هکتور قاعدتا باید جوابش را می داد. موقعیت به شکلی بود که هکتور باید جوابی محکم و خشن می داد تا امیدهای این دختر را برای همیشه بر باد دهد ، اما غم بریجید از آنچه فکر می کرد، آزاردهنده تر بود و نمی توانست به راحتی از این زن چشم بپوشد.