کتاب وزن شعر بیاموزیم

Vazn-e Sher Biamouzim
کد کتاب : 38537
شابک : 978-6226813754
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 60
سال انتشار شمسی : 1399
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : ---

معرفی کتاب وزن شعر بیاموزیم اثر اسماعیل امینی

برخی از مردم خیال می کنند که موزون کردن جملات از هر کسی برنمی آید و یک جور هدیه ی آسمانی است.
وزن شعر، نه رازآمیـز است و نه الهـام غیبی است، مهـارتی است که با آموزش و تمرین به دست می آید. مثل تمام مهـارت های دیگـر از قبیـل دوچـرخـه سواری و شنا و تایپ و خیاطی و آشپزی.
این کتـاب نه می خـواهـد علـم عـروض بیـاموزد و نه قصـد طـرح مبـاحث تقطیـع شعـر و ظـرافت و پیچیـدگـی بحـرهـای عـروضـی را دارد و نه حتـی به مبـاحثـی چـون اختیـارات شـاعری کـاری دارد. این مبـاحث در کتـاب های متعـدد عـروضـی آمـده است و من هـم سالیانی برای آموختن (یاد گرفتن و یاد دادن) آن ها عمر صرف کرده ام.
به نظــر من “علـم عــروض” فــارغ از مبــاحث زائــد و کـلافـه کننــده ای چــون زحـافـات و اســـم هـــای عجیــب و غــریب ، در نهـــایت اگــر انــدک فـایـــده ای داشتـــه باشـــد منــاسب متخصصان و تحلیل گران آثار ادبی است.بــرای شـــاعـــران و دوستــداران شعـر، انس با شعــر و خـوانــدن و به خاطــر سپــردن شعر بهترین راه مـوزون شـدن ذهـن و زبان است.

کتاب وزن شعر بیاموزیم

اسماعیل امینی
اسماعیل امینی، متولد دی ماه ۱۳۴۲ در تهرانخلاصه ای از فعالیت های ادبی :از روزگار نوجوانی به دو زبان فارسی و ترکی شعر می سروده وبخشی از فعالیت ادبی وی در حیطۀ نقد ادبی و پژوهش است.در میان گونه های ادبی به طنز تمایل بیشتری دارد و سالها با مطبوعات در حوزه های گوناگون همکاری کرده است واز جمله عضو تحریریۀ نشریات گل آقا بوده است.در جشنواره های بسیاری عنوان کسب کرده است و ازجمله در جشنواره بین المللی طنز ،به رتبۀ نخست بخش پژوهش دست یافت و در جشنوارۀ فجر نیزصاحب عنوان برتر دربخش فعالیت های ادبی شد.علا...
دسته بندی های کتاب وزن شعر بیاموزیم