کتاب زندگی و زمانه مایکل. ک

Life & Times of Michael K
کد کتاب : 39
مترجم :
شابک : 978-964-7443-24-2
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 224
سال انتشار شمسی : 1401
سال انتشار میلادی : 1983
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 7
زودترین زمان ارسال : 8 فروردین

برنده جایزه من بوکر سال 1983

برنده جایزه ادبی فمینا سال 1985

کوتزی، برنده ی جایزه نوبل ادبیات سال ۲۰۰۳ میلادی است.

معرفی کتاب زندگی و زمانه مایکل. ک اثر جان مکسول کوتزی

مایکل ک، در مکانی در آفریقای جنوبی جنگ زده، تصمیم می گیرد تا مادر خود را به خانه ی روستایی شان بازگرداند. در این مسیر، مادرش از دنیا رفته و او را در دنیای آشوبناک تاخت و تاز ارتش های بیگانه تنها می گذارد. مایکل پس از این اتفاق، به زندان می افتد، اما نمی تواند حصر را تاب بیاورد و با عزمی جزم برای داشتن یک زندگی باشرافت، پا به فرار می گذارد. روزگار آقای مایکل. ک به سوی مرکز و هسته ی تجارب انسانی قدم برمی دارد و نیاز های بشر را به داشتن یک زندگی روحانی و باطنی، ارتباطاتی با دنیای پیرامون خود و روشن بینی و بصیرت، مورد تحلیل و کنکاش قرار می دهد.

کتاب زندگی و زمانه مایکل. ک

جان مکسول کوتزی
جان مکسول جی. ام. کوتزی در تاریخ ۹ فوریه ی ۱۹۴۰ میلادی در کیپ تاون آفریقای جنوبی زاده شد. پدر او حقوق دان و مادرش آموزگار بود. جان ماکسول کوتسی در سال ۱۹۵۷ به دانش گاه کیپ تاون وارد شد و به تحصیل زبان انگلیسی و ریاضیات پرداخت. سپس، در سال ۱۹۶۰ مدرک کارشناسی ادبیات، و در ۱۹۶۱ کارشناسی ریاضیات اش را دریافت کرد.اولین اثر داستانی کوتزی، سرزمین های گرگ ومیش در سال ۱۹۷۴ منتشر شد، که مشتمل بر دو داستان جداگانه («پروژه ی ویتنام» و «حکایت یاکوبوس کوتزی») با مضمونی مشترک بود و ا...
نکوداشت های کتاب زندگی و زمانه مایکل. ک
An outstanding achievment.
موفقیتی برجسته.
New York Times Books of the Century

A major work of crystalline intensity.
اثری ممتاز در [نمایش] تنشی واضح و بلورین.
Los Angeles Times Los Angeles Times

Amazing and controversial in its nature.
ماهیتا شگفت انگیز و جدل برانگیز.
Newsweek Newsweek

قسمت هایی از کتاب زندگی و زمانه مایکل. ک (لذت متن)
ماندنت در کمپ فقط یک جور کنایه بود، البته اگر معنی این کلمه را می دانی. کنایه ای بود از اینکه چگونه مفتضحانه و ستم گرانه، معنی و مفهوم یک ایده می تواند خود را در چارچوب یک زبان جای دهد ولی هیچ وقت تبدیل به واژه ای در آن نشود.

چند نفر از آدم ها باقی مانده اند که هنوز نه زندانی اند و نه زندان بان؟

"این [فکر]با شدت و نیرویی زیاد در ذهنم پدید آمد که داشتم زندگی ام را هدر می دادم، که داشتم آن را با روز به روز به انتظار نشستن، تلف میکردم، که خود را به عنوان زندانی و اسیر این جنگ، تسلیم کرده بودم.