کتاب باغ رویان

Bagh-r Royan
کد کتاب : 39077
شابک : 978-6004051477
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 438
سال انتشار شمسی : 1399
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : 8 بهمن

معرفی کتاب باغ رویان اثر جواد ماه زاده

«باغ رویان» تم سیاسی و شخصیت هایی محدود دارد و وقایع آن در تهران زمان پهلوی رخ می دهد.
در خلاصه داستان این رمان عنوان شده است: مهرداد نیمه شب از زندان آزاد می شود. ۱۵ سال گذشته و شهر تاریک تر و تارتر از آنی است که باید باشد. او به جرم اقدام مسلحانه محکوم به اعدام بوده ولی از آن جا که برادرش نیز به یک شورشی سیاسی تبدیل شده، او را به طور مشروط آزاد کرده اند تا برادر را بیابد و با تحویل دادن او، آزادی خواهر در بندش را بخرد.
او از رفقای گذشته تنها به سراغ دو نفر می رود. مهرداد از اندیشه های پیشین دست شسته و عزادار مرگ پدر و مادر نیز هست. خانه در غیاب او و خانواده، خاک گرفته و تاریک است. با آمدن او کورسوی نوری به خانه شان می تابد.
مهرداد می خواهد به هر ترتیب، خواهرش را از بند برهاند. اما از سویی، چگونه می تواند برادر را به جای او تحویل رژیم بدهد؟ او هر روز سایه مسئول پرونده را در پی خود می بیند. یادها و یارهای حقیقی یک به یک می آیند و عشقی هم که سال ها زیر خاکستر بوده گر می گیرد و سمت خفته و خاموش خانه نورگیر و گره های کور پیدا می شود.
«باغ رویان» پنجمین رمان جواد ماه زاده پس از «خنده را از من بگیر»، «لالمونی»، «ریحانه دختر نرگس» (رده سنی نوجوان) و «وداع در ال مارتینو» (رده سنی نوجوان) است.

کتاب باغ رویان