راه سوم

بازسازی سوسیال دموکراسی
The third way

مشخصات کتاب راه سوم
مترجم :
شابک :9786009648290
قطع :رقعی
تعداد صفحه :177
سال انتشار شمسی :1398
سال انتشار میلادی :1999
نوع جلد :شومیز
سری چاپ :2
زودترین زمان ارسال :25 شهریور

معرفی کتاب راه سوم اثر آنتونی گیدنز | ایران کتاب

آنتونی گیدنز در کتاب به تئوری پایان جهان دو قطبی اشاره کرده اذعان می کند که این تئوری و تحقیق آن, پیامدها و مسائل بسیاری را به دنبال دارد .وی برای رویارویی با این مسائل شیوه های نولیبرالیسم و سوسیالیسم را کارآمد ندانسته بلکه سوسیال دموکراسی را نیروی کار آمد و پیشرو معرفی می کند.

کتاب راه سوم : تلاش مستمر برای نوسازی سیاسی، خواه از طریق بازبینی معیارها و ارزش ها، خواه از طریق تدوین خط مشی ها و اهداف، یکی از ویژگی های احزاب سیاسی کشورهای اروپای غربی بوده است. نگاهی به تاریخ دویست ساله سیاست مدرن در این کشورها نشان می دهد که احزاب، گروه ها و جریان های سیاسی همواره پس از تغییرات مهمی که در زمینه سیاست، اجتماع و حتی علم و تکنولوژی پیش می آید، درصدد هماهنگ کردن اندیشه و عمل خود با داده های جدید برآمده اند و...

کتاب راه سوم

آنتونی گیدنز
آنتونی گیدنز، زاده ی 18 ژانویه ی 1938، جامعه شناس و نویسنده ی انگلیسی است.گیدنز در لندن به دنیا آمد و بزرگ شد. او مدرک خود در جامعه شناسی و روانشناسی را در سال 1959 از دانشگاه هال گرفت و پس از آن، در دانشکده ی اقتصاد دانشگاه لندن حضور یافت. گیدنز در سال 1961، به تدریس روانشناسی اجتماعی در دانشگاه لستر روی آورد.