کتاب حقایقی که باید گفت

The Truths We Hold: An American Journey
کد کتاب : 39686
مترجم :
شابک : 978-6226652995
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 344
سال انتشار شمسی : 1399
سال انتشار میلادی : 2019
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 8 بهمن

حقایق ناگفته
The Truths We Hold: An American Journey
کد کتاب : 39687
مترجم :

شابک : 978-6222540524
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 316
سال انتشار شمسی : 1399
سال انتشار میلادی : 2019
نوع جلد : زرکوب
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 8 بهمن

معرفی کتاب حقایقی که باید گفت اثر کامالا هریس

کاملا هریس اولین زنی است که به جایگاه معاونت ریاست جمهوری در آمریکا دست یافته است. مفسران آمریکایی معتقدند او، که پدری جامائیکایی و مادری هندی دارد، با رسیدن به این جایگاه تاریخ آمریکا را دگرگون کرده است، آن هم بعد از چهار سال تلاش پرتنش «سفیدپوستان تندرو و برتری طلب» که هرگز چشم به راه چنین رویدادی نبودند.

حقایقی که باید گفت شرح حال کامل کاملا هریس از تولد تا کنون است و یک سال قبل از برگزاری انتخاب ریاست جمهوی آمریکا در سال 2020 منتشر شده است. منتقدان به نوشتار روان، بیان شیرین، گیرایی های داستان گونه و آموزه های الهام بخش این کتاب اشاره کرده اند و کتاب را حاوی اطلاعت زیادی در مورد زندگی کاملا هریس و در عین حال نقدی بر جامعه ی امروز آمریکا دانسته اند.

کاملا هریس مخالف اعدام، طرفدار جایگزینی اصلاح و تربیت به جای زندان، شیفته ی برابری همه ی انسان ها در برابر عدالت و باورمند به بزرگداشت شان حقوق زنان و کودکان و سیاه پوستان و رنگین پوستان است. او در بیست سال گذشته، در جایگاه دادستان کل کالیفرنیا و سناتور کنگره، آغازگر تصمیم های در خوری در راستای اصلاح نظام اجتماعی و قضایی در این کشور بوده است.

در این کتاب حقایق تکان دهنده ای از وضعیت نژاد پرستی، حقوق مدنی، نظام قضایی، رفتار پلیس با سیاه پوستان و رنگین پوستان، بحران زندان ها و تعداد زیاد زندانی و نحوه ی اجرای عدالت در دادگاه های آمریکا ارائه می شود که به عقیده ی کاملا هریس نیازمند اصلاحات جدی است

کتاب حقایقی که باید گفت

کامالا هریس
کاملا دِوی هریس معاون رئیس‌جمهور منتخب ایالات متحده آمریکا است که از ۲۰ ژانویه ۲۰۲۱ شروع به کار خواهد کرد. او اولین معاون رئیس‌جمهورِ زن و اولین معاون رئیس‌جمهور رنگین‌پوست این کشور به‌شمار می‌رود. هریس از سال ۲۰۱۷ به عنوان سناتور تازه‌کار ایالات متحده آمریکا از ایالت کالیفرنیا تا ۲۰۲۰ مشغول به کار بود. او که از اعضای حزب دموکرات است، دومین زن سیاه‌پوست و نخستین جنوب آسیایی آمریکایی است که به سنا راه یافت.