کتاب چه کسی به ذرات بنیادی می اندیشد

Who Cares about Particle Physics?
(فهم آسان بوزون هیگز، برخورد دهنده بزرگ هادرونی و سرن)
کد کتاب : 39856
مترجم :
شابک : 978-6229628546
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 412
سال انتشار شمسی : 1399
سال انتشار میلادی : 2015
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 7 بهمن

معرفی کتاب چه کسی به ذرات بنیادی می اندیشد اثر پولین گنیو

عالم از چه چیزی ساخته شده است؟ ذرات بنیادی تشکیل دهنده ماده چه هستند؟ دانشمندان چگونه توانسته اند به رازهای بزرگ طبیعت، از کوارک تا کیهان دست پیدا کنند؟ بزرگترین آزمایشگاه فیزیک هسته ای و ذرات بنیادی دنیا با داشتن هزاران پژوهشگر از ملیت ها و فرهنگ های متنوع چگونه کار می کند؟ در این کتاب در پی یافتن پاسخی برای چنین پرسش هایی هستیم.
نویسندۀ کتاب، پولین گنیو، بانوی فیزیکدانی است که با تکیه بر حضور چندین سالۀ خود در سرن ما را به سفری هیجان انگیز در بخش های مختلف این آزمایشگاه بین المللی و در میان کهکشان ها و ذرات دعوت می کند. او در کتابش نه تنها علم بلکه نحوۀ مدیریت بزرگترین آزمایشگاه علمی دنیا را با جزئیاتی دقیق روایت می کند. گنیو به شما نشان می دهد دستاوردهای سترگ علمی چگونه به دست می آیند و شیوه های تأمین بودجه برای اکتشافات بزرگ چگونه است. قطعه های مختلفی از علم و تصاویری از تلاش های انسانی ده ها هزار نفر از چهار گوشه زمین، با تنوعی کم نظیر از باورها و مهارت ها را کنار هم می چیند تا چشم اندازی شفاف از سازوکار عالم و کوشش بشر برای کشف آن را به شما نشان دهد.

کتاب چه کسی به ذرات بنیادی می اندیشد

پولین گنیو
پولین گنیو (Pauline Gagnon) (متولد: 1955) دکترای خود را در رشته فیزیک ذرات در دانشگاه کالیفرنیا ، سانتا کروز ، در سال 1993 به پایان رساند. وی سپس شروع به تحقیق در CERN ، آزمایشگاه اروپایی فیزیک ذرات کرد ، و دانشمند ارشد تحقیقات در دانشگاه ایندیانا بود تا او در سال 2016 بازنشسته شد.