کتاب حکایت های کنتربری 1

The Canterbury Tales
کد کتاب : 40003
مترجم :
شابک : 978-9643624880
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 412
سال انتشار شمسی : 1388
سال انتشار میلادی : 1400
نوع جلد : زرکوب
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : ---

حکایت های کنتربری 2
The Canterbury Tales
کد کتاب : 40004
مترجم :
شابک : 978-9643624866
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 453
سال انتشار شمسی : 1388
سال انتشار میلادی : 1400
نوع جلد : زرکوب
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : ---

معرفی کتاب حکایت های کنتربری 1 اثر جفری چاسر

این کتاب درون مایه ای همچون دکامرون دارد. جفری چاسر که یکی از بزرگترین نویسنده های انگلیسی است، کنتر بری را تبدیل به یکی از بزرگترین شاهکارهای ادبیات کلاسیک انگستان کرده است.
حکایت های کنتربـری مجموعه داستان هایی به قلم جفری چاوسر نویسنده انگلیسی است که در سده چهاردهم میلادی نوشته شده است. دو تا از این حکایات به نثر و مابقی به نظم هستند. این داستان ها در مورد افرادی از مشاغل مختلف است که در سفر خود باید تعدادی داستان تعریف کنند که هر داستان ماجرای پندآموزی داشته باشد. حکایت های کانتربری- معروف ترین اثر ادبی انگلیسی در قرن 14 میلادی است که جفری چاسر آن را نوشته و در قصه های آن از شیر مرغ تا جان آدمیزاد پیدا می شود. ماجراجویی عاشقانه- داستان زندگی قدیسان- قصه های مذهبی- داستان های تمثیلی از حیوانات و حتی موعظه. چاسر 15 سال آخر عمرش را صرف نوشتن حکایت های کنتربری کرد که خودش هم به عنوان زایر در آن حضور دارد. در دیباچه کتاب- او در یک مهمان خانه با 29 شخصیت دیگر رو به رو می شود که آن ها هم زایر مقبره تامس بکت قدیس در کلیسای جامع کنتربری هستند. تامس بکت قدیس مردی بود که شوالیه های تحت فرمان پادشاه به اشتباه او را کشته بودند و مزار او در کلیسای جامع کنتربری به زیارتگاه مردم تبدیل شده بود. چاسر از سفر یک گروه از زایران به این محل استفاده می کند تا داستان بگوید و مردم زمانه خودش را هم معرفی کند. صاحب مهمان خانه ای که زایران در آن جمع شده اند پیشنهاد می دهد همه زوار برای گذران وقت در طول راه قصه بگویند و از همین جاست که چاسر توصیف شخصیت ها را شروع می کند- از شوالیه گرفته تا شخم زن و آسیابان و کارپرداز- از داروغه گرفته تا راهب و بازرگان و قاضی و البته کشیش ها و راهب های مختلف که یکی شان حتی توبه فروش -کفاره گیر- است.

کتاب حکایت های کنتربری 1

جفری چاسر
جفری چاوسر (Geoffrey Chaucer) (۱۳۴۳ میلادی - ۲۵ اکتبر ۱۴۰۰) شاعر، نویسنده، فیلسوف و سیاست‌مدار انگلیسی بود. او متولد لندن بود هرچند به‌طور دقیق محل و زمان تولد او در دست نیست. وی نخستین نویسندهٔ برجستهٔ انگلیسی پس از سلطه نرمن‌ها بود. نام او فرانسوی و به معنی «کفاش» است.اگر چه از وی آثار زیاد و نام‌آوری برجای مانده‌است، اما او را با کتاب سترگش افسانه‌های کنتربری می‌شناسند که اثر زیادی بر زبان‌آوران و سرایندگان پس از وی نهاد.سیارکی به افتخار ...